Podsumowanie 17. kolejki

Ważne rzuty wolne Wróblewskiej. Niekorzystny remis Wałbrzycha w Białej. Medyk bez fajerwerków w Krakowie.

»  Tydzień meczu w meczu realnych kandydatów do brązowego medalu pomiędzy Wałbrzychem a Sosnowcem padł remis 2:2, który był korzystny dla Wałbrzycha. Teraz Czarni Sosnowiec wygrali swój mecz z Wrocławiem, a Wałbrzych zremisował z Białą Podlaską i z ubiegłotygodniowego dobrego remisu z Sosnowcem teraz na Dolnym Śląsku już nie mogą się cieszyć.
»  Polonia Poznań swój domowy mecz z Olimpią Szczecin rozegrała gościnie w Środzie Wielkopolskiej.
»  Znajdująca się w strefie spadkowej Polonia Poznań traci do pierwszego bezpiecznego miejsca już 12 punktów, a Mitech Żywiec aby wyjść spod czerwonej kreski musiałby dopisać sobie 7 punktów i mieć dodatkowo lepszy bilans od AZS Wrocław. Wydaje się, że los Poznania i Żywca jest już przesądzony - za rok I liga?
»  GKS Katowice przegrywał do 73. minuty z UKS SMS Łódź 0:1 i wówczas dwa gole bezpośrednio z rzutów wolnych strzeliła Joanna Wróblewska. Tytuł piłkarki kolejki powinien trafić właśnie do pomocniczki katowickiego klubu. Wróblewska strzeliła dwa zwycięskie i piękne gole. Zachowała się po profesorsku.
»  Bardzo ciekawie zapowiada się walka o miejsca 5-7 w Ekstralidze. Obecnie piątą lokatę zajmuje UKS SMS Łódź, który ma 25 punktów. Jeden punkt mniej ma GKS Katowice, a jeden punkt mniej od Katowic ma z kolei AZS UJ Kraków.
»  Natalia Chudzik z Medyka Konin rozegrała swój siódmy mecz z rzędu w którym strzeliła gola.
»  Po dłużej przerwie miejsce między słupkami bramki GKS Katowice zajęła Jessica Ludwiczak. Ostatnio w zespole trenera Witolda Zająca regularnie broniła Wiktoria Klimek, która teraz usiadała na ławce rezerwowych.
»  Olimpia Szczecin wygrała swój pierwszy mecz pod wodzą trenera Adama Gołubowskiego, który zimą zastąpił Natalię Niewolną. Olimpijki z Polonią Poznań po prostu musiały wygrać i uczyniły to w stosunku 4:0.
»  Trener Marek Chojnacki z UKS SMS Łódź musi uczulić swój zespół na końcowe fragmenty meczów. W tej kolejce SMS prowadził od 28. minuty w Katowicach, ale w 73. minucie najpierw stracił prowadzenie, a w 81. minucie był już stroną przegrywającą i finalnie wrócił do domu bez żadnych punktów. Z kolei tydzień wcześniej w Łęcznej piłkarki SMS również były na prowadzeniu ale w 81. minucie dały je sobie zabrać i wówczas finalnie zremisowały 2:2.
»  Następna kolejka odbędzie się za tydzień i znów w Ekstralidze będzie przerwa, tym razem trwająca aż do 13/14 kwietnia.

Czarni Sosnowiec - AZS Wrocław 5:0
Hmirova x2, Jaszek x2, Cichosz

Czerwona kartka: Turowska (90, drugie napomnienie)

Czarni: Szymańska - Grad, Fischerova, Horvathova, Operskalska (85 Tobiczyk), Wiankowska (46 Węcławek), Osińska (46 Długołęcka), Matla (88 Czechowska), Cichosz, Hmirova, Jaszek (82 Wieczorek)

AZS: Bocian - Korda, Parka (64 Kufel), Mularczyk (46 Turowska), Homa (77 Siwak), Kwapisz, Chudzik, Kulig, Jurczenko, Czudecka, Nowacka (62 Marcelina Buś)

GKS Katowice - UKS SMS Łódź 2:1
Wróblewska x2 - Karczewska

GKS: Ludwiczak - Konkol, Hajduk, Olszewska, Szczypka (65 Buszewska), Wróblewska (90 Wojcik), Koch, Nosalik, Tkaczyk (29 Nowak), Sobkowicz, Łąckiewicz-Oślizło (75 Brzęczek, 90 Kil)

UKS: Paturaj - Enjo, Sokołowska, Konat, Kurzawa; Zbyrad (83 Mordel), Achcińska, Turkiewicz (74 Glinka), Filipczak (85 Dragunowicz), Jedlińska (79 Molenda), Karczewska

Mitech Żywiec - Górnik Łęczna 1:6
Wnuk - Kamczyk x2, Grzywińska, Matysik, Zdunek, Grabowska

Mitech: Komosa - Rżany, Kovtun (61 Zeman), Zdechovanova (80 Smaza), Prokop (61 Biegun), Chrzanowska, Smidova, Matyja (69 Gruszka), Warunek, Stopka (46 Wiśniewska), Wnuk

GKS: Kowalska – Dyguś, Górnicka, Balcerzak, Jelencić, Matysik (75 Materek), Grzywińska (65 Grec), Grabowska (65 Kłoda), Zdunek, Sikora (46 Kamczyk), Zawistowska (75 Karpińska)

AZS UJ Kraków - Medyk Konin 2:3
Maziarz, Sitarz - Gawrońska, Chudzik, Kopińska

AZS UJ: Klabis - Tracz, Konopka, Bartosiewicz, Nieciąg, Wilk, Kubaszek, Sitarz, Zapała (77 Wróbel), Wójcik (87 Bryzek), Maziarz (85 Włodarczyk)

Medyk: Busch - Sałata, Helińska, Zając, Lukas, Kaletka (85 Stasiak), Gadgaudaite, Pakulska, Chudzik, Kopińska, Gawrońska (90 Majda)

AZS PSW Biała Podlaska - AZS PWSZ Wałbrzych 0:0

Czerwona kartka: Dereń (90, wykluczenie)

AZS PSW (skład wyjściowy): Gocel - Sosnowska, Michalska, Edel, Wołos, Bosak, Cieśla, Niedbała, Płoska, Lefeld, Gąsieniec

AZS PWSZ (skład wyjściowy): Sapor - Mejsasz, Zawadzka, Kędzierska, Szewczuk, Kuciewicz, Dereń, Głąb, Rapacka, Miłek, Fabova