Rekordowa publiczność na meczu kobiet w Hiszpanii

To wynik niesamowity nie tylko z perspektywy Polski, ale również całego świata. W ostatni weekend podczas meczu Atlético Madryt - FC Barcelona rozgrywanego w ramach najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego w Hiszpanii pobity został rekord frekwencji na ligowym meczu kobiet. Spotkanie w Madrycie z wysokości trybun oglądało aż 60 tysięcy i 739 widzów. To światowy rekord w klubowej piłce kobiet.

Piłka nożna kobiet w Hiszpanii rozwinęła się w ostatnich latach niesamowicie. Na początku tego roku 48 tysięcy widzów oglądało mecz pucharowy mecz Athletic Bilbao z Atletico Madryt, a więc ostatni wynik w Madrycie nie był przypadkiem. Skoro już mowa o rekordach to absolutnie największa frekwencja na meczu kobiet została ustalona w 1999 roku podczas Mundialu w USA kiedy to finał Mistrzostw Świata pomiędzy Amerykanami a Chinkami oglądało 90 tysięcy widzów w Los Angeles.

Wpływ na hiszpańskie wyniki frekwencji mają takie czynniki jak: wysoki poziom sportowy czołowych zespołów, żeńskie drużyny w Hiszpanii są kobiecymi sekcjami piłkarskimi takich klubów jak Atlético Madryt czy FC Barcelona co przyciąga kibiców identyfikujących się z klubem oraz przede wszystkim występy piłkarek na tych samych stadionach na których grają najwyższe męskie ligi hiszpańskie.