Dwa rzuty wolne Joanny Wróblewskiej (wideo)

Choć ostatnio nie czyni tego zbyt często to Joanna Wróblewska potrafi popisać się pięknym uderzeniem na bramkę rywalek z dystansu, zarówno z rzutu wolnego, jak i z czystego uderzenia zza pola karnego. Udowodniła to zresztą w ostatnią sobotę. W 17. kolejce Ekstraligi kobiet jej GKS Katowice podejmował UKS SMS Łódź. Gospodynie z Katowic od 25. minuty przegrywały. W 73. minucie spotkania na wysokości dwudziestu metrów od bramki SMS sfaulowana została Wróblewska. Poszkodowana sama ustawiła sobie piłkę i strzałem pod poprzeczkę z rzutu wolnego doprowadziła do wyrównania. Z kolei w 80. minucie GKS Katowice wyszedł na prowadzenie. Rzut wolny z podobnej odległości znów egzekwowała 24-letnia Wróblewska, bramkarka nawet nie drgnęła i było 2:1 dla GKS. Takim też wynikiem zakończyło się starcie katowiczanek z łódzkim zespołem, a bohaterką meczu była właśnie Wróbel...