Złoto na Olimpiadzie Specjalnej

Polska zdobyła złoty medal w piłce nożnej kobiet na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi.


Sukcesem zakończył się występ polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej na XV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polski zespół po zwycięstwie w meczu finałowym z Białorusią 3:1 zdobył złoty medal. Spotkania w dyscyplinie piłki nożnej kobiet były rozgrywane w 7-zespołowych składach.

Złoty medal wywalczyły: Alicja Sidun, Katarzyna Starzyk, Klaudia Starzyk, Martyna Siwek, Weronika Falkowska, Marlena Włodarska, Marta Wójcik, Monika Młudzikowska, Paulina Benkie i Wiktoria Gmurczyk. Opiekunami zespołu byli Agnieszka Palińska i Sławomir Karbowiak.

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet grająca pod szyldem Olimpiad Specjalnych to kolejna drużyna z naszego kraju, która odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej w turniejach przeznaczonych dla poszczególnych grup społecznych. Wcześniej medale na turniejach o zasięgu światowym zdobywała również reprezentacja Polski niesłyszących oraz reprezentacja Policjantek.

Prezesem Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych Polska jest Anna Lewandowska, która wspólnie z mężem Robertem, wspiera wiele inicjatyw prospołecznych i charytatywnych.