Anna Lewandowska z wizytą w Poznaniu

W dzisiejszym odcinku Dzień Dobry TVN w cyklu „Sztuki walki” Anna Lewandowska odwiedziła amatorską drużynę piłkarek nożnych w Poznaniu. Zawodniczkami są dojrzałe kobiety dla których piłka jest odskocznią od codzienności.

Natalia jest testerem oprogramowania, Hanna to wykładowca akademicki zajmująca się biochemią i biologią molekularną, a Marta pracuje na stanowisku kierownika w zespole pracowników socjalnych. Co łączy te kobiety?  Ich pasją jest piłka nożna, która daje im poczucie przynależności i solidarności. Dziewczyny spotykają się regularnie na treningach. Na jednym z nich postanowiła odwiedzić je Anna Lewandowska – żona kapitana reprezentacji Polski, a w przeszłości zawodniczka karate, które przez wielu jest postrzegane, podobnie jak piłka nożna, jako sport nieprzeznaczony dla kobiet. Dziewczyny grając w piłkę nie ulegają stereotypom. -„Chodzi o to, żeby grać i żeby się spotkać”- powiedziała Marta – „kobiety mogą robić dokładnie to samo co mężczyźni, czasami nawet dużo lepiej” – dodała z uśmiechem.

Jedną z zawodniczek trenujących w drużynie jest Małgorzata Kupler, która na co dzień gra w zespole UAM Poznań. Z Anną Lewandowską znają się jeszcze z czasów studenckich, studiowały razem na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Obie nie kryły zaskoczenia podczas spotkania. „Przeżyłyśmy parę imprez, egzaminów i wspólnego robienia ściąg” – wspominała Gosia. Lewandowska przygotowała dla zawodniczek rozgrzewkę, a także nagranie zrobione przez swojego męża, Roberta Lewandowskiego, w którym pozdrowił zawodniczki, życzył im udanej zabawy oraz… wyraził chęć wspólnej gry w przyszłości. – „To fajne, że gwiazda takiego kalibru odzywa się bezpośrednio do nas, my jesteśmy amatorską drużyną, która spotyka się, aby pokopać piłkę. Wow!”- podsumowała Marta, która od 6 lat gra z dziewczynami w piłkę, a obecnie jest ich trenerką.

„Sztuki walki” są autorskim cyklem spotkań prowadzonym przez Annę Lewandowską. Odwiedza podczas nich kobiety, o których nie mówi się głośno. Jej bohaterki pokazują, że w grupie jest siła, a inspiracja i wzajemna motywacja to klucz do sukcesu.