Ola Sikora - Mistrzyni Włoch

Aleksandra Sikora jako piłkarka Juventusu zdobyła mistrzostwo Włoch. To był jej drugi sezon we włoskiej Serie A.


Zakończył się sezon włoskiej Serie A kobiet. Mistrzostwo Włoch zdobył drugi sezon z rzędu Juventus, który o jeden punkt wyprzedził Fiorentine. O mistrzostwie zdecydowała ostatnia kolejka w której to Juve pokonało na wyjeździe Veronę 0:3 i mogło świętować obronienie tytułu. Razem z Juventusem świętowała Aleksandra Sikora dla której to pierwszy mistrzowski tytuł wywalczony poza granicami naszego kraju.

Juventus podczas 22 kolejek wygrał 18 spotkań oraz po dwa zremisował i przegrał. 28-letnia Sikora wystąpiła we dwudziestu meczach ligowych spędzając łącznie na boisku 61% maksymalnego czasu gry. Niestety nie udało się jej strzelić w tym sezonie ligowym żadnej bramki w Serie A. Był to jej debiutancki sezon w Juventusie i drugi we Włoszech. Dwa lata temu przeszła z Medyka Konin do ACF Brescia, a po rozpadzie tego klubu trafiła ubiegłego lata to Juventusu.

Aleksandra Sikora jest wychowanką Promienia Mosty z powiatu goleniowskiego w województwie zachodniopomorskim. Przez dziesięć lat grała w konińskim Medyku z którego odeszła latem 2017 roku. Od tego czasu we Włoszech zdobyła kolejno wicemistrzostwo kraju z Brescią, teraz mistrzostwo z Juventusem, a oprócz tego dwukrotnie brała udział w Superpucharze Włoch - raz wygrała, raz była finalistką Pucharu Włoch, a za tydzień może z Juventusem zdobyć kolejny tytuł - Puchar Włoch.

We Włoszech gra także inna z reprezentantek Polski - Katarzyna Daleszczyk. Ten sezon razem ze swoim Sassuolo zakończyła na 5. miejscu w lidze. Liga włoska w przeciwieństwie do naszej krajowej Ekstraligi ma zapewnione dwa miejsca w Lidze Mistrzyń. W przyszłym sezonie Włochy w UEFA Women's Champions League będzie reprezentował Juventus i Fiorentina.