Finaliści Mistrzostw Polski U19

Wyłoniono ośmiu finalistów klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Starszych, którzy w czerwcu powalczą o medale.


Rozegrane zostały jednodniowe turnieje półfinałowe klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Starszych U19. Z każdego z czterech półfinałów rozgrywanych w Bielawie, Włocławku, Tarnowie i Warszawie awans do finałów MP wywalczyły po dwa najlepsze zespoły. Turniej decydujący o mistrzostwie odbędzie się w dniach 23-29 czerwca w Łodzi.

finaliści Mistrzostw Polski U19
UKS SMS Łódź
Medyk Konin
Resovia Rzeszów
Sportowa Czwórka Radom
Olimpia Szczecin
AZS Wrocław
TS ROW Rybnik
Respekt Myślenice

W porównaniu finalistów MP U19 z tego i ubiegłego roku to ponowy awans wywalczyły cztery zespoły - Medyk Konin, Olimpia Szczecin, UKS SMS Łódź i Respekt Myślenice. Aktualnym Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej jest UKS SMS Łódź.

Klubowe Mistrzostwa Polski do lat dziewiętnastu w tym sezonie cieszyły się niestety bardzo małym zainteresowaniem. Łącznie wystartowały w nich 22 zespoły z czego 16 przeszło do rozegranych teraz półfinałów. To najprawdpodobniej ostatnia edycja mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej.

W turnieju finałowym MP U19 po fazie grupowej (2 grupy po 4 zespoły) odbędą się bezpośrednio mecze o I i III miejsce. Mecze półfinałowe oraz spotkania o miejsca 5 i 7 nie będą rozgrywane. W sezonie 2018/2019 rozgrywki MP U19 są przeznaczone dla zawodniczek z roczników 2000-2002.