Puchar Tymbarku wywalczony

Ogólnopolski turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wygrał KKS Katowice i UKS SMS Łódź.

W dniach 30 kwietnia - 2 maja rozegrane zostały finały XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Turniej podobno jak w takach ubiegłych był poprzedzonych lokalnymi eliminacjami i odbywał się z podziałem na kategorie chłopców oraz dziewcząt U10 i U12. Na poziomie wojewódzkim rywalizacja toczyła się także w roczniku U8. W turnieju centralnym każde województwo było reprezentowane przez jeden zespół.

Decydujące mecze rozegrane zostały na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Podczas finałowej rywalizacji nie brakowało koronkowych akcji, spektakularnych bramek, czy emocji do samego końca fundowanych za sprawą rzutów karnych, czyli wszystkiego, co w futbolu najpiękniejsze. Zmagania najmłodszych piłkarskich talentów obserwowali m.in. Zbigniew Boniek (Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Andrzej Padewski (wiceprezes PZPN związany z kobiecą piłką) czy choćby trenerzy młodzieżowych reprezentacji.

W finale U-10 dziewcząt triumfował KKS Katowice, który pokonał Tęczę Bydgoszcz. Młode zawodniczki z Katowic już od paru lat zajmują stale medalowe miejsca w turnieju. Rok temu przegrały w finale, a dwa lata temu także zdobyły złoto. Kategoria wiekowa U12 była ponownym triumfem UKS SMS Łódź, który obronił swoją ubiegłoroczną wygraną. Tym razem w finale pokonał Beniaminka Krosno - ubiegłorocznego triumfatora w kategorii U10.