Knysak wróciła do gry

- Tak naprawdę dopiero rozpoczynam ten sezon - mówi Magdalena Knysak z AZS PSW Biała Podlaska. Wróciła po kontuzji.


Jesienią wzięła udział tylko w meczu inaugurującym nowym sezon Ekstraligi kobiet. Później zmagała się już z kontuzją, przez którą musiała poddać się operacji. Teraz Magdalena Knysak z AZS PSW Biała Podlaska dopiero wróciła na ligowe boiska. Przez swoją absencję spowodowaną kontuzją wiele ją ominęło. Straciła cały sezon w futsalu, który jest dla niej bardzo ważny, a sezon na trawie dopiero małymi kroczkami rozpoczyna jak to zresztą po kontuzjach bywa - od stopniowej gry.

- W styczniu przeszłam w Łodzi zabieg artroskopowy, który musiał zostać rozszerzony o rekonstrukcję więzadła rzepki - opowiada Magda Knysak. - Kontuzja ta była konsekwencją uraz odniesionego parę miesięcy wcześniej. Przez moment kolano nie dawało o sobie znać aż do wyjazdu na sierpniowe Akademickie Mistrzostwa Świata futsalu w Kazachstanie. Po powrocie z nich nie mogłam już grać - ubolewa 25-letnia futbolistka.

Latem Knysak zmieniła przynależność klubową. Po dziesięciu latach opuściła Kraków i przeniosła się do Białej Podlaskiej. - Niestety w barwach AZS PSW Biała Podlaska jesienią mogłam zagrać tylko w jednym meczu. Teraz, choć sezon już pomału się kończy to ja go na dobrą sprawę dopiero rozpoczynam. Do gry wróciłam w końcówce kwietnia podczas wyjazdowego meczu z Polonią Poznań. Weszłam na boisko na ostatni kwadrans - uśmiecha się Magda. Jej zespół obecnie zajmuje 8. miejsce w tabeli Ekstraligi kobiet. - Mamy szansę, aby zakończyć sezon na 7. miejscu w lidze. Będziemy do tego dążyć - deklaruje.

Przez kontuzję nie mogła grać w ostatnich miesiącach nie tylko w AZS PSW ale musiała opuścić niemalże w całości futsalowy sezon. - Bardzo tego żałuje, bo futsal jest dla mnie bardzo istotny - podkreśla reprezentantka Polski w tej odmianie piłki. Ominęły ją rozegrane w Hiszpanii eliminacje do Mistrzostw Europy w futsalu oraz nie mogłam zagrać w ani jednym meczu futsalowej Ekstraligi w której miała reprezentować pierwszy AZS UAM Poznań.

Magdalena Knysak pochodzi z Małopolski, a dokładnie z gminy Brzeszcze. Jest wychowanką LKS Jawiszowice. Grała także w UKS Meritus Brody. Od 2008 roku najpierw była związana z Bronowianką Kraków, a następnie z AZS UJ Kraków. Z Jagiellonkami zdobywała liczne futsalowego trofea. Ostatniego lata przeszła do AZS PSW Biała Podlaska. Na swoim koncie ma trzy operacje. Dwukrotnie miała pęknięte łąkotki i teraz rzepkę. Oby ta ostatnia była już naprawdę ostatnią...