Wiadomości

Grupa mistrzowska ale bez szans na medal

GKS Katowice jako ostatni zespół uzyskał awans do grupy mistrzowskiej Ekstraligi kobiet zajmując po sezonie zasadniczym szóste miejsce, które jako ostatnie kwalifikowało klub do gry z najlepszymi. Ambitny beniaminek z Katowic batalię o grupę mistrzowską wygrał dzięki korzystnemu dla siebie remisowi 2:2 z AZS UJ Kraków w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego.

Patrząc na tabelę przed rozpoczęciem gry w grupie mistrzowskiej można zauważyć, iż GieKSa, mimo że ma do rozegrania jeszcze pięć meczów to nie ma nawet matematycznych szans na medal. Różnica punktowa między zespołem z 3 a 6 miejsca w lidze jest bowiem aż tak duża.

W grupie mistrzowskiej oprócz GKS Katowice zagrają także UKS SMS Łódź, AZS PWSZ Wałbrzych oraz trójka walcząca o mistrzostwo kraju - Czarni Sosnowiec, Medyk Konin i broniący mistrzowskiego tytułu Górnik Łęczna. Podopieczne trenera Witolda Zając z Katowic szans na medal nie mają ale mogą decydować o tym, kto jakie medale zdobędzie. Górnik i Czarni tej wiosny już się o tym przekonali remisując z nimi.

[ Ekstraliga kobiet ]


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - www.gkskatowice.eu