Wraca trener do mistrzyń Polski

Młody trener miał poprawić atmosferę w drużynie a zrujnował wyniki. Piotr Mazurkiewicz wraca do Górnika Łęczna.


Tylko nieco ponad miesiąc Szymon Gieroba był trenerem aktualnego mistrza Polski i lidera Ekstraligi kobiet - Górnika Łęczna. Tak szybko, jak został trenerem tak szybko został zwolniony po serii katastrofalnych wyników. Pod wodzą Gieroby zespół z Lubelszczyzny rozegrał sześć meczów w Ekstralidze z czego wygrał tylko dwa, dwa zremisował i dwa przegrał. Zespół odpadł także z rozgrywek o Puchar Polski na poziomie półfinału i w ligowej tabeli został dogoniony w ilości punktów przez Medyka Konin.

Zarząd GKS Górnika Łęczna mając realną wizję sensacyjnej utraty mistrzostwa Polski zaledwie po jego jednokrotnym zdobyciu i rozpadzie drużyny w najbliższym okienku transferowym nie miał innego wyboru jak zwrócić się o pomoc do twórcy ostatnich sukcesów. Piotr Mazurkiewicz ponownie został trenerem Górnika. Był już nim od października 2014 roku do kwietnia bieżącego. Półtora miesiąca temu ze względów pozasportowych zastąpił go jego asystent Gieroba. Teraz 51-letni Mazurkiewicz wraca aby naprawić sprawy sportowe.

W ostatnim czasie Górnik zaliczył wręcz niewiarygodny spadek wyników i formy. Od niepamiętnych czasów żaden z mistrzów Polski nie był w takim dołku. W znacznej mierze ostatnie słabe wyniki Górnika były spowodowane kontuzjami w drużynie, a Łęczna praktycznie nie ma zaplecza młodzieżowego, które mogłoby uzupełnić skład. Do końca sezonu Górnik rozegra jeszcze cztery mecze. Zmierzy się z AZS PWSZ Wałbrzych, UKS SMS Łódź, Czarnymi Sosnowiec i w ostatniej kolejce z Medykiem Konin.