Klasa sportowa w Gdańsku

Akademia Piłkarska LG z Gdańska prowadzi nabór do klas sportowych o profilu piłka nożna dziewcząt.


Połączenie nauki z wyczynowym uprawianiem sportu jest możliwe. Tak twierdzą w gdańskiej Akademii Piłkarskiej LG. Dlatego klub ogłasza nabór do klas piłkarskich dla dziewcząt.  APLG we współpracy z Zespołem Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Gdańsku prowadzi nabór do klas sportowych o profilu piłka nożna kobiet. Oferta skierowana jest do dziewcząt z roczników 2003-2006, które trenują piłkę nożną w swoich klubach, a chciałyby skorzystać z możliwości treningu w ramach zajęć szkolnych, zarówno na poziomie liceum, jak i w ramach szkoły podstawowej.

- Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim dla dziewcząt z województwa pomorskiego
– opowiada Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii. - Zapraszamy zawodniczki z całej Polski. Powstanie takich klas da możliwość dziewczętom łączyć naukę z uprawianiem sportu. Dla przedstawicieli klubów z naszego województwa powinien być ważny fakt, że nie wymagamy od kandydatek do klasy sportowej zmian barw klubowych. Dziewczęta rano będą miały treningi w szkole, a po południu bez problemu mogą udać się na trening w swoim zespole. Klasa piłkarska pozwoli podnieść poziom sportowy wszystkich zawodniczek, co zdecydowanie jest wartością dodaną dla pomorskich klubów. Poprzez współpracę z ZSSiO w Gdańsku chcemy stworzyć piłkarkom dwie ścieżki rozwoju – naukową i sportową. Wysoki poziom nauczania w szkole przygotuje dziewczyny do egzaminów końcowych, żeby później mogły trafić na dobre studia i dalej łączyć piłkę z nauką, nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Dzięki zwiększonej liczbie jednostek treningowych zawodniczki będą miały większe szanse na rozwój kariery sportowej, a w przyszłości występowanie w największych klubach - mówi dyrektor Bocheński.

Nabór trwa cały czas. Chętne zawodniczki powinny skontaktować się z Akademią Piłkarską LG, a tam otrzymają wszystkie niezbędne informacje na temat klasy. Oferta skierowana jest do dziewcząt, które od września idą do ósmej klasy szkoły podstawowej oraz do pierwszej liceum. O kwalifikacji decydować będą testy sprawnościowe: trenerzy sprawdzą umiejętności motoryczne oraz typowo piłkarskie. System klas sportowych od wielu lat z powodzeniem funkcjonuje w piłce męskiej. Te przeznaczone dla dziewcząt nie będą się niczym różnić. Zawodniczki będą miały pięć treningów w tygodniu, które prowadzić będzie trener z licencją UEFA A w oparciu o plan szkolenia dostosowany do charakterystyki piłki nożnej kobiet. Uczennice zostaną wyposażone w sprzęt wysokiej jakości. Treningi odbywają się przed lekcjami na dobrze wyposażonych gdańskich obiektach sportowych.

Szkoła oferuje także dodatkowe zajęcia, takie jak np. basen. A wszystko to w połączeniu z bogatą ofertą edukacyjną. Nie jest to pierwsza tego typu współpraca pomiędzy APLG a gdańskim Zespołem Szkół Sportowych. - Dotychczas w klasie uczy się 15 dziewcząt, są one dodatkowo zawodniczkami naszego klubu. Dzięki zwiększonej liczbie jednostek treningowych bardzo poprawiły się umiejętności dziewczyn, teraz uczestniczą one w rozgrywkach organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej, mają możliwość gry w III lidze kobiet, a pierwsze wychowanki Akademii zasilają drużynę seniorek występującą w I lidze kobiet – mówi Tomasz Bocheński. – Od września chcemy poszerzyć naszą ofertę, aby nie tylko nasze podopieczne mogły korzystać z zajęć w klasie piłkarskiej. Chcemy znacząco wpłynąć na rozwój piłki nożnej kobiet w województwie pomorskim. Zapraszamy do klasy wszystkie chętne piłkarki - zachęcają przedstawiciele APLG.