Królowa strzelczyń 2.Bundesligi

Królową strzelczyń niemieckiej 2.Bundesligi została reprezentantka Polski, Julia Matuschewski z Saarbrücken.


To był dla niej znakomity sezon. 22-letnia Julia Matuschewski w zakończonym właśnie sezonie 2.Bundesligi (drugi poziom rozgrywkowy w Niemczech) wystąpiła we wszystkich 26 meczach swojego zespołu i strzelając w nich łącznie 20 bramek została królową strzelczyń ligi.

Tym samym w dwóch centralnych ligach w Niemczech - Bundeslidze i 2.Bundeslidze najlepszymi snajperkami były reprezentantki Polski, odpowiednio Ewa Pajor w Bundeslidze i Julia Matuschewski w 2.Bundeslidze. Jej Saarbrücken zakończył sezon na 8. miejscu w 14 zespołowej lidze. Matuschewski była autorką 36% goli zdobytych przez jej zespół. Był to jej pierwszy sezon w tym klubie. Wcześniej przez jedenaście lat była związana z 1. FFC Frankfurt.

22-letnia Julia Matuschewski na początku 2017 roku zadebiutowała w reprezentacji Polski u selekcjonera Miłosza Stępińskiego. Wcześniej grała w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec. Urodziła i wychowała się w Niemczech. W kadrze Polski wystąpiła jak do tej pory 21 razy.

W 2017 i 2012 roku królową strzelczyń 2.Bundesligi była inna reprezentantka Polski - Agnieszka Wiczno. Wówczas drugi poziom rozgrywkowy w Niemczech był podzielony na dwie grupy. Od tego sezonu w Niemczech jest tylko jedna 2.Bundesliga obejmująca cały kraj.  W tym sezonie Winczo strzeliła 11 bramek.