Stilon przed ćwierćfinałem U16

- Wygrałyśmy grupę. Chcemy dojść jeszcze dalej - mówi Natalia Leśniewska, kapitan Stilonu Gorzów grającego w MLJM.


Jednym z ośmiu ćwierćfinalistów Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych jest TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski. Zawodniczki Stilonu awans do fazy play-off Mistrzostw Polski U16 uzyskały jako mistrz makroregionalnej grupy obejmującej województwa lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie i pomorskie. W grupowej fazie rozgrywek gorzowianki nie przegrały żadnego z siedmiu rozegranych przez siebie meczów. Teraz szykują się na ćwierćfinał w którym zagrają przeciwko Stomilowi Olsztyn.

- Już jesteśmy dumne i zadowolone z siebie, a chcemy dojść w tych rozgrywkach jeszcze dalej - opowiada Natalia Leśniewska z młodzieżowego zespołu Stilonu. - Przed rozpoczęciem ligi chyba nikt, zarówno z zewnątrz, jak i my same nie mogłyśmy przypuszczać, że uda nam się awansować do dalszego etapu gier z pierwszego miejsca w grupie. Oczywiście awans do ćwierćfinału był naszym celem, ale rezultaty, jakie uzyskałyśmy spowodowały, że teraz przed ćwierćfinałem mamy przysłowiowe apetyty na sukces jeszcze większe niż zakładałyśmy przed sezonem - uśmiecha się kapitan zespołu.

Zarówno Stilon, jak i Natalia Leśniewska w rozgrywkach MLJM U16 grają od początku powstania ligi. To już trzeci sezon i jednocześnie pierwszy awans Stilonu do 1/4 finału. Razem z gorzowskim zespołem awans z tej grupy do dalszy gier wywalczyła Olimpia Szczecin, która zajęła drugie miejsce w grupie. Awans Gorzowa i Szczecina sprawił, że pierwszy raz awansu do ćwierćfinałów nie wywalczył Medyk Konin, który zakończył grupową rywalizację na trzecim miejscu w grupie. To spora niespodzianka, ponieważ w ostatnich latach Medyk zawsze kończył sezon z medalem w kategorii wiekowej U16. Teraz medalową passę popsuł mu właśnie Gorzów na spółkę ze Szczecinem.

Jak nie trudno się domyślić w fazie grupowej dla Stilonu najtrudniejsze mecze były właśnie te z Medykiem Konin i Olimpią Szczecin. - Jednym z trudniejszych meczów było starcie z Medykiem. Bardzo chciałyśmy wygrać to spotkanie i byłyśmy bardzo determinowane, aby osiągać swój cel. Było bardzo dużo emocji. Finalnie skończyło się na remisie 2:2. Drugim ważnym meczem był mecz Olimpia Szczecin ponieważ tylko wygrana dawała nam awans z 1. miejsca w grupie. Udało się wygrać w Szczecinie 3:0. Zdajemy sobie sprawę, że teraz czekają nas już tylko równie ciężkie i pewnie nawet cięższe mecze niż te wspomniane - przyznaje z pokorą Natalia.

Rywalem Gorzowa w ćwierćfinale będzie Akademia Sportu Stomil Olsztyn. Spotkanie odbędzie się 29 maja o godzinie 14 na neutralnym boisku w Brześciu Kujawskim. W przypadku awansu Stilon w półfinale trafi na Bronowiankę Kraków albo Olimpię Szczecin. - Chciałyśmy tylko aby w ćwierćfinale uniknąć aktualnego mistrza kraju UKS SMS Łódź. To się udało - uśmiecha się delikatnie Leśniewska. Gorzowskie piłkarki oprócz gry w Makroregionalnej Lidze Juniorek Młodszych na co dzień występują także w wojewódzkiej III lidze kobiet bądź zasilają skład drugoligowego zespołu Stilonu.

Natalia Leśniewska pochodzi z Rzepina. Urodziła się w 2003 roku. Jest wychowanką klubu Ilanka Rzepin w którym treningi rozpoczęła w wieku ośmiu lat. Do TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski trafiła w 2013 roku. W tym sezonie jest kapitanem zespołu U16 oraz była także kapitanem kadry juniorek województwa lubuskiego. - Myślę, że trenerka obdarzając mnie opaską kapitana kierowała się moim charakterem na boisku. W decydujących meczach MLJM charakter będziemy musiały pokazać jako cały zespół. Jeśli nam to się uda to zakończymy sezon z medalem - zapowiada kapitan gorzowskiego Stilonu.