UKS SMS Łódź mistrzem U13

UKS SMS Łódź został Mistrzem Polski U13. Medale również dla UKS Trójka Staszkówka Jelna i Ślęzy Wrocław.

W dniach 3-5 czerwca w Koninie rozegrany został turniej finałowy Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodziczek do lat 13.

Kwalifikacje do turnieju gdzie walka toczyła się bezpośrednio o medale wywalczyło 8 zespołów. Co ciekawe, z ubiegłorocznych finałów tym razem ponowy awans do turnieju finałowego były w stanie wywalczyć tylko dwa zespoły: UKS SMS Łódź i UKS 3 Staszkówka Jelna - w finalnym rezultacie oba kluby stanęły w tym roku na najwyższych stopniach podium. Ubiegłoroczny mistrz - AZS PSW Biała Podlaska tym razem nie zdołał zakwalifikować się do uczestnictwa w turnieju

Złoty medal sezonu 2018/2019 w rozgrywkach Młodziczek U13 zdobył UKS SMS Łódź, który w finale pokonał Staszkówkę Jelna z Małopolski. To pierwsze złoto Łodzi w tej kategorii wiekowej. W meczu o brązowy medal triumfowała dość niespodziewanie Ślęza Wrocław, która pokonała gospodynie mistrzostw - Medyka Konin.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została wybrana Inez Sikora z UKS SMS Łódź, miano najlepszej bramkarki uzyskała Wktoria Ćwik z Medyka Konin, a Weronika Kaim z Jelnej strzeliła w mistrzostwach najwięcej bramek zostając królową strzelczyń.