Nabór do klas w Radomiu

SMS Radom może zapewnić piłkarkom wszechstronne możliwości rozwoju. Trwa rekrutacja do profilowanego liceum.


Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Radomiu w porozumieniu z klubem LUKS Sportowa Czwórka Radom oraz Radomskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej organizuje nabór do klasy sportowej w liceum ogólnokształcącym o profilu piłka nożna dla dziewcząt z roczników 2003 i 2004. Nabór ma charakter ciągły, pierwsze testy odbędą się już 10 czerwca o godzinie 9.00 na stadionie MOSiR ul. Narutowicza 9 w Radomiu.

Dziewczęta, które zakwalifikują się do szkoły będą mogły reprezentować barwy klubu Sportowa Czwórka w drużynie juniorek U17 która ma być silnym zapleczem dla pierwszego zespołu seniorek obecnie grającego na poziomie I ligi. Wszystkie dziewczęta zostaną automatycznie zwolnione z czesnego na cały okres nauki (opłatę pokrywa klub) oraz mogą zostać zakwaterowane w bursie szkolnej. Dodatkowo najlepsze uczennice i zawodniczki mogą liczyć na stypendia sportowe oraz naukowe.

- W przyszłym sezonie chcemy stworzyć bardzo mocną drużynę juniorek nie wspominając o tym, że chodzi również o zbudowanie mocnego zaplecza dla naszego pierwszoligowego zespołu - mówi Marcin Brodecki, założyciel szkoły. - Szkoła jest bardzo elastyczna, ponieważ jest to Niepubliczne Liceum. Mamy trenera przygotowania motorycznego, trenera fitness czy także między innymi nauczycieli z najlepszych szkół w Radomiu. Zawodniczki podczas zajęć, jak i po nich będą pod opieką fizjoterapeuty, który będzie działał profilaktycznie, a w przypadku kontuzji pomagał w leczeniu - zapewniają w szkole.

W latach ubiegłych piłkarki Sportowej Czwórki Radom uczęszczające do klas Szkoły Sportowej wywalczyły między innymi awans do Ekstraligi kobiet, zdobyły wicemistrzostwo Polski w kategorii wiekowej U19 czy choćby uzyskały brązowy medal w rywalizacji U13. Więcej informacji na temat naboru można uzyskać u trenera Marcina Brodeckiego tel. 601-699-444 lub w sekretariacie szkoły tel. 508-444-211

Misja Szkoły
Szkoła Mistrzostwa Sportowego jest miejscem na szkolnej mapie Radomia, w którym nasi uczniowie mają zapewnione wszechstronne możliwości rozwoju w każdym aspekcie, zwłaszcza edukacyjnym, sportowym, wychowawczym. Aby osiągnąć i zrealizować założenia i cele, szkoła obejmie uczniów wielostronną opieką. Zapewnia stałą współpracę z trenerem przygotowania motorycznego, dietetykiem, fizjoterapeutą oraz lekarzem. Ponadto o rozwój edukacyjny i sportowy dzieci dba grono pedagogiczne i trenerskie z bogatym doświadczeniem zawodowym. Pozytywny wpływ na efekty nauczania ma także ograniczona liczebność klas. W placówce uczniowie będą mogli korzystać z biblioteki. Zostaną objęci opieką pedagoga szkolnego. Szkoła będzie pracowała w systemie jednozmianowym.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego powstała po to, aby uzdolnione sportowo dzieci z naszego miasta, województwa i całej polski mogły w sposób profesjonalny realizować i rozwijać swe pasje sportowe. Bursa Szkolna znajduje się 150 metrów od szkoły.

Jest to miejsce w którym piłkarki bezpiecznie i pod stałą profesjonalną opieką mogą realizować ambicje sportowe oraz edukacyjne.

Założenia Szkoły
• Edukacja & sport & wychowanie
• Kształcenie i opieka na wysokim poziomie
• Wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności ułatwiające im osiąganie sukcesów na dalszych etapach kształcenia oraz właściwy start w dorosłe życie
• Kształcenie w uczniach umiejętność konsekwentnego dążenia do celu z zachowaniem zasad rywalizacji sportowej
• Przygotowanie uzdolnionej sportowo młodzieży do reprezentowania w rozgrywkach na najwyższym poziomie
• Wychowanie w duchu tolerancji, wrażliwości na zło i krzywdę drugiego człowieka
• Indywidualne szkolenie sportowe każdego ucznia