Górnik Łęczna obronił!

Mistrzostwo Polski obronił Górnik Łęczna. W decydującym meczu łęcznianki wygrały z Medykiem Konin.

Zdobyte rok temu po raz pierwszy mistrzostwo Polski w Ekstralidze kobiet obronił Górnik Łęczna. Piłkarki z Lubelszczyźny, aby obronić mistrzostwo musiały w ostatniej kolejce sezonu wygrać u siebie z Medykiem Konin i wygrały 2:0 po golach Eweliny Kamczyk. Był to mecz bezpośrednio decydujący o mistrzostwie, ponieważ każdy inny wynik niż zwycięstwo Górnika dawało złote medale właśnie Medykowi Konin, który przez porażkę w Łęcznej zakończył sezon na 2. miejscu w lidze. 

GKS Górnik Łęczna podczas całego sezonu Ekstraligi kobiet wygrał 21 spotkań, 4 zremisował i 2 przegrał. Najlepszą strzelczynią zespołu była Ewelina Kamczyk, która w barwach Górnika trzeci raz z rzędu została królową strzelczyń kobiecej Ekstraligi. 

 Zdobywając drugi raz z rzędu mistrzostwo kraju Górnik zapewnił sobie jako jedyny klub z Polski miejsce w UEFA Women's Champions League. Mistrzynie Polski swój udział w rozgrywkach Ligi Mistrzyń rozpoczną od grupowej fazy eliminacyjnej, która odbędzie się w sierpniu. Losowanie grup eliminacyjnych zaplanowano na 21 czerwca. Wówczas Górnik pozna trzech swoich rywali i miejsce rozegrania grupowego turnieju.