Kotwica Kołobrzeg w I lidze!

Drużyna istnieje pięć lat. Dwa lata temu świętowały awans do II ligi. Teraz wywalczyły awans do pierwszej ligi.


Po SWD Wodzisław Śląski i Sparcie Daleszyce trzecim spośród czterech klubów, które w tym sezonie mogą wywalczyć awans do I ligi kobiet jest Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg. Piłkarki znad Bałtyku awans na szczebel pierwszej ligi wywalczyły z międzywojewódzkiej II ligi kobiet obejmującej województwa kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie.

To historyczny awans Kotwicy, która jeszcze nigdy nie grała w I lidze. Żeńska drużyna piłkarska w Kołobrzegu zawiązała się w 2014 roku. Przez pierwsze trzy lata grała w zachodniopomorskiej III lidze, a przez dwa ostatnie w II lidze. Awans do pierwszej ligi kołobrzeżanki świętowały na dwie kolejki przed końcem sezonu po wyjazdowym zwycięstwie w Koszalinie nad Victorią Sianów.

Dzięki grze w I lidze kobiet AP Kotwica Kołobrzeg stanie się drugim najwyżej grającym żeńskim klubem piłkarskim z województwa zachodniopomorskiego. W Ekstralidze kobiet gra bowiem Olimpia Szczecin, a w I lidze Kotwica będzie jednym reprezentantem swojego województwa.

Piłkarki z Kołobrzegu grają w Akademii Piłkarskiej - formalnie jest to inny klub niż męska Kotwica Kołobrzeg grająca w III lidze. Zawodniczki korzystają jednak z tych samych obiektów co kołobrzescy piłkarze. Swoje mecze rozgrywają na okazałym stadionie i mają także do dyspozycji boisko ze sztuczną nawierzchnią.