Cały wyjściowy skład juniorek w Ekstralidze

Trener Marek Chojnacki z UKS SMS Łódź w ostatnim meczu sezonu Ekstraligi kobiet pokazał jak bardzo w Łodzi cenią sobie młodość. Na ligowy mecz z GKS Katowice kończący sezon szkoleniowiec do gry desygnował w wyjściowej jedenastce tylko zawodniczki, które za dwa tygodnie będą rywalizować w barwach łódzkiego klubu w turnieju finałowym klubowych Mistrzostw Polski Juniorek U19. Tym samym na mecz Ekstraligi wybiegły tylko juniorki (Szperkowska, Zieniewicz, Sokołowska, Silny, Giętkowska, Glinka, Achcińska, Grzybowska, Kałużna, Filipczak, Mordel). Młodzież spisała się bardzo przyzwoicie, bo zremisowała 1:1 z grającym w swoim optymalnym składzie GKSem Katowice.

W tym meczu swojego pierwszego gola w Ekstralidze strzeliła Katarzyna Kałużna, a debiut w najwyższej klasie rozgrywek zaliczyła Oliwia Silny.

Przy okazji końca sezonu mówić o grze UKS SMS Łódź w Ekstralidze można jeszcze dodać, że trener Marek Chojnacki w tym sezonie skorzystał w meczach Ekstraligi łącznie z trzydziestu zawodniczek. To zdecydowanie największa ilość w lidze. W większości w jego zespole grały właśnie juniorki do dziewiętnastego roku życia. To zresztą nie tylko juniorki lecz mówiąc bardziej elegancko mistrzynie Polski bo UKS SMS Łódź to aktualny młodzieżowy mistrz kraju w kategoriach wiekowych U16 i U19 (za ubiegły sezon, w czerwcu będzie bronił obu złotych medali) i U13 (w obecnym sezonie).