Kamczyk zostaje w Górniku

- Wiele osób powie mi, że brak wyjazdu do dobrego zagranicznego klubu to cofanie się w rozwoju  - przyznała Ewelina Kamczyk.


Rok temu mówiło się o tym, że powinna odejść z Ekstraligi do lepszej, zagranicznej ligi. Wówczas po zdobyciu mistrzostwa z Górnikiem Łęczna przedłużyła jednak swój kontrakt o rok i przyznała, że będzie to jej ostatni sezon w polskiej lidze. Teraz zmieniła zdanie. Ewelina Kamczyk, trzykrotna królowa strzelczyń Ekstraligi kobiet zostaje w Polsce, co najmniej na jeden sezon. Nasza Ekstraliga na tym nie straci, co więcej, może nawet zyska, a wiele osób, które chciałoby układać życie innymi powie, że to jej błąd.

- Wiele osób powie mi, że brak wyjazdu do dobrego zagranicznego klubu to cofanie się w rozwoju. Ja tak nie uważam. Stawiam teraz nowe cele i to, że teraz zdobyłam mistrzostwo Polski i królową strzelczyń, to wcale nie znaczy, że w przyszłym sezonie przyjdzie mi to łatwo. Będę chciała się pokazać w Lidze Mistrzyń i chciałabym z polską drużyną zrobić historyczny awans do 1/8 finału LM -
przyznała Ewelina Kamczyk w wywiadzie dla nowiny.pl. Gdyby odeszła z Łęcznej mogłaby trafić na przykład do ligi angielskiej czy włoskiej.

Piłkarka mistrzowskiego Górnika Łęczna i reprezentantka Polski przyznała, że o jej pozostaniu w kraju zadecydowały m.in. problemy zdrowotne z którymi zmagała się wiosną. - Były to bóle migrenowe, aczkolwiek do końca nadal nie wiem co mi jest, bo jeszcze mam kilka badań przed sobą. Na ten moment wszystko jest ok, proszę się nie niepokoić - tłumaczyła Kamczyk i dodała: Zmieniłam zdanie właśnie poprzez problemy zdrowotne. Nie czułam się w pełni sił i pomysł z wyjazdem zagranicznym został przystopowany - wyjaśniła.

23-letnia Ewelina Kamczyk w sierpniu rozpocznie swój piąty sezon w Górniku Łęczna. Wcześniej grała także w innych mistrzowskich klubach naszej Ekstraligi - Medyku Konin i w Unii Racibórz w barwach której debiutowała w Ekstralidze. Jej kariera, rozumiana głównie przez strzelecką formę nabrała jednak rozpędu w Łęcznej. Ostatni sezon zakończyła trzeci raz z rzędu jako królowa strzelczyń Ekstraligi. To kluczowa piłkarka Górnika i naszej Ekstraligi. 

Cały wywiad z Eweliną Kamczyk można przeczytać na sport.nowiny.pl