Wicelider strzelił dwa razy więcej niż lider

Niesamowicie dużą ilość bramek strzeliły w ostatnim sezonie zawodniczki UKS 3 Staszkówa Jelna grające w II liga kobiet, gr. lubelska. Choć nie awansowały do wyższej ligi to były zdecydowanie najbardziej bramkostrzelnym zespołem grającym w makroregionalnej II lidze kobiet skupującej w sobie zespoły z województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Zespół z powiatu nowosądeckiego w Małopolsce zajął 2. miejsce w lidze z bilansem 105 strzelonych bramek i 31 straconych w 22 rozegranych meczach. Taka ilość zdobytych bramek jest mówiąc jednym słowem - ogromna. Dla porównania Sparta Daleszyce, która o cztery punkty wyprzedziła drugą w lidze Staszkówkę i awansowała do I ligi miała na swoim koncie strzelone 53 bramki, a trzeci zespół z podium zdobył ich 49. Oznacza to, że UKS 3 Staszkówa Jelna w tym sezonie zdobyła generalnie dwa razy więcej bramek niż jej główni rywale w grze o awans.

Najlepszą strzelczynią zespołu była 17-letnia Paulina Tomasiak, która strzeliła w tym sezonie 40 goli będąc przy tym najskuteczniejszą piłkarką całej ligi.

najbardziej bramkostrzelne zespoły w II lidze lubelskiej
UKS 3 Staszkówka Jelna - 105 bramek
KSP Kielce - 54 bramki
Sparta Daleszyce - 53 bramki
LKS Wierzchowiska - 52 bramki

[ II liga kobiet, gr. lubelska]