Łódzkie wygrywa OOM 2019!

Reprezentacja Łódzkiego Związku Piłki Nożnej wygrała XXV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.


Od wtorku do niedzieli rozgrywana była XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce nożnej kobiet uchodząca także za mistrzostwa Polski kadr wojewódzkich U-16. Miejscem rozgrywania Olimpiady był Gorzów Wielkopolski w województwie lubuskim. Turniej był przeznaczony dla zawodniczek urodzonych w latach 2003-2004.

Mistrzostwa wygrała reprezentacja Łódzkiego ZPN, która w finale pokonała Mazowiecki ZPN 1:0. Gol dający zwycięstwo Łodzi padł w samej końcówce meczu kiedy już praktycznie wszyscy oswoili się z myślą, że zaraz rozpocznie się seria rzutów karnych. Autorką złotego trafienia była Nadia Krezyman z UKS SMS Łódź. Tym samym kadra woj. łódzkiego obroniła mistrzostwo zdobyte rok temu i drugi raz z rzędu pokonała w finale właśnie Mazowsze. W meczu o 3. miejsce Małopolska po serii rzutów karnych wygrała ze Śląskiem po bezbramkowym remisie w podstawowym czasie gry.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została wybrana Milena Prochowska reprezentująca województwo mazowieckie i jednocześnie będąca kapitanem zespołu. Królową strzelczyń została Nadia Krezyman z Łodzi. Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała drugi raz z rzędu Klaudia Zielińska z Mazowsza.

klasyfikacja końcowa
1. Łódzki ZPN
2. Mazowiecki ZPN
3. Małopolski ZPN
4. Śląski ZPN
5-6. Wielkopolski ZPN
5-6. Pomorski ZPN
7-8. Dolnośląski ZPN
7-8. Kujawsko-Pomorski ZPN

OOM nosi imię śp. Ireny Półtorak - najbardziej oddanej i zasłużonej dla polskiego futbolu kobiecego działaczki. Pani Irena w 1974 roku zakładając żeńską drużynę Czarnych Sosnowiec dała podwaliny futbolu kobiecego na Śląsku. W 1981 roku została kierownikiem reprezentacji Polski w jej pierwszym historycznym meczu rozgrywanym we Włoszech. Aż do samej śmierci (styczeń 2013) była aktywnie zaangażowana w futbol Pań poprzez działalność w Śląskim Związku Piłki Nożnej i kierownicze funkcję w młodzieżowych reprezentacjach PZPN.

wkrótce zdjęcia z dnia finałowego OOM

Galeria