U Winczo zmiana po latach

Doświadczona reprezentantka po ośmiu latach zmieniła klub. Agnieszka Winczo zagra razem z Patrycją Balcerzak.


Osiem sezonów spędziła w BV Cloppenburg. Teraz mając już na karku 35-lat zdecydowała się jeszcze na zmianę klubu i ponowne spróbowanie swoich sił w Bundeslidze, czyli w jednej z najsilniejszych żeńskich lig świata. Agnieszka Wiczno od nowego sezonu będzie grała w SC Sand występującym na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Niemczech.

Napastniczka reprezentacji Polski w Niemczech gra od połowy 2011 roku. Całe osiem dotychczasowych sezonów spędziła w Cloppenburgu, którego była czołową zawodniczką, jak i nawet nie najlepszą. Dwukrotnie zostawała królową strzelczyń 2.Bundesligi oraz wywalczyła ze swoim zespołem awans do Frauen-Bubdesligi. Ona sama, jak i jej klub Bundesligi jednak nie podbił, bo po roku spadł z elity. Było to pięć lat temu.

Razem z Winczo w SC Sand będzie grała inna reprezentantka naszego kraju - Patrycja Balcerzak. Obie już rozpoczęły treningi z ósmym zespołem Bundesligi zeszłego sezonu. Dla 25-letniej Balcerzak będzie to jej pierwszy sezon w zagranicznej lidze. Wcześniej grała tylko w Polsce. Zdobywała mistrzowskie tytuły z Górnikiem Łęczna oraz przez parę lat grała w Medyku Konin w jego najlepszych czasach.

Agnieszka Winczo jest wychowanką Gola Częstochowa. Grała także w Czarnych Sosnowiec oraz w nieistniejącej już Unii Racibórz. Latem 2011 roku jako królowa strzelczyń Ekstraligi kobiet wyjechała do Niemiec. Jest obecnie najbardziej doświadczoną i najbardziej bramkostrzelną piłkarką grającą w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach rozegrała od 2004 roku 101 spotkań i strzeliła 37 goli.