MVP: Gabrysia Grzybowska

Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego Mistrzostw Polski U19 została wybrania Gabriela Grzybowska z Łodzi.


Początek wakacji ma wymarzony. W pierwszy weekend tuż po odebraniu świadectw Gabriela Grzybowska wraz z koleżankami z młodzieżowej drużyny UKS SMS Łódź rozpoczęła rywalizację w turniej finałowym klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Starszych U19, który odbywał się właśnie w Łodzi. Spośród ośmiu drużyn, które rywalizowały o medale najlepsze okazały się gospodynie. Grzybowska wspólnie ze swoim zespołem zdobyła złoto, a ponadto otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki mistrzostw.

- Nie zastanawiałam się co cieszy mnie bardziej - opowiada Gabriela Grzybowska z UKS SMS Łódź, która została nagrodzona tytułem MVP mistrzostw. - Mistrzostwo czy indywidualny tytuł? Myślę, że w tym przypadku największą satysfakcję daje mi wygranie mistrzostw. To był sukces naszej całej drużyny. MVP turnieju to taka dodatkowa nagroda. Jest mi miło, ze spośród wielu dziewcząt zostałam doceniona - uśmiecha się siedemnastoletnia piłkarka na którą wołają Grzybek co jest nawiązaniem oczywiście to jej nazwiska. Jej klubowa koleżanka Oliwia Szperkowska została wybrana najlepszą bramkarką mistrzostw, a parę innych piłkarek otrzymało statuetki za wyróżniającą postawę w swoich zespołach.

UKS SMS Łódź mistrzostwo Polski U19 zdobył po finałowym zwycięstwie nad Medykiem Konin. Do wyłonienia mistrza kraju w tej kategorii wiekowej potrzebna była seria rzutów karnych, bo mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Jednego z karnych strzelała zresztą Grzybowska. - To był mój czwarty z rzędu finał mistrzostw Polski przeciwko konińskiemu Medykowi i czwarty z rzędu złoty medal juniorek. Wcześniej w 2016, 2017 i 2018 roku grałam z SMSem przeciwko Medykowi w meczach finałowych Mistrzostw Polski U16. Cieszę się, że teraz utrzymałam swój mistrzowski tytuł w starszej kategorii - mówi na wesoło.

Gabriela Grzybowska pochodzi z Augustowa w województwie podlaskim. U niej w regionie kobieca piłka nożna jest znacznie słabiej rozwinięta niż w centralnej Polsce. Do Łodzi trafiła cztery lata temu. - W nowym sezonie oczywiście chciałabym mieć możliwość ugrania jak największej ilości minut w Ekstralidze kobiet w której miałam okazję zadebiutować w końcówce ostatniego sezonu - przyznaje.

W latach ubiegłych najlepszymi zawodniczkami klubowych Mistrzostw Polski do lat dziewiętnastu zostawały kolejno Anna Zając (2018 i 2017), Karolina Ostrowska (2016), Ewelina Kamczyk (2015), Magdalena Szaj (2014, 2012), Ewa Pajor (2013), Anna Jankowska (2011), Aleksandra Sikora (2010), Natalia Pakulska (2009), Natalia Chudzik (2008, 2006) czy choćby Agata Tarczyńska (2007). Gabrysi Grzybowskiej gratulujemy wywalczenia miejsca w tak zacnym gronie.