Awansowały i koniec klubu

To najgorsze co może być. MOSiR Kętrzyn awansował do II ligi i już nie zagra w żadnej lidze. Drużyna się rozpadła.


Zdarza się, że zespoły, które wygrywają wojewódzką III ligę kobiet rezygnują z awansu do międzywojewódzkiej II ligi. Zazwyczaj wynika to ze względów finansowych i różnic sportowych. Niestety co jakiś czas zdarzą się jeszcze gorsze sytuacje - że drużyna, która wygra rozgrywki III ligi znika z futbolowej mapy...

Po wygraniu rozgrywek III liga kobiet, gr. warmińsko-mazurska w ostatnim sezonie całkowicie rozpadł się MOSiR Kętrzyn. Piłkarki, które wywalczyły awans do wyższej klasy rozgrywkowej ani w niej nie zagrają, ani już więcej nie zagrają w swoim klubie, a co więcej część z nich zapewne zrezygnuje z piłki nożnej, bo w okolicy nie ma innych klubów dla dziewczynek i kobiet.

Żeńska drużyna z Kętrzyna po wywalczeniu awansu nie została zgłoszona do żadnej ligi. Powodem rozwiązania drużyny była wąska kadra zespołu oraz brak środków finansowych na grę w II lidze, jak i niewystarczająca ilość środków na grę nawet w lokalnej III lidze. Sukces spowodował, że w powiecie kętrzyńskim kobiecej piłki już nie ma. Oby jeszcze wróciła.