Koniec Ligi Mistrzyń

Niestety. Górnik Łęczna znów nie zdołał przebrnąć przez fazę eliminacyjną UEFA Women's Champions League.


W Europie się nie pokażemy. Górnik Łęczna po fazie eliminacyjnej odpadł z gry w Lidze Mistrzyń. Mistrzynie Polski podczas turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego w Holandii nie zdołały wywalczyć awansu do fazy pucharowej UEFA Women's Champions League. Z naszej grupy awans zgodnie z przewidywaniami wywalczyło FC Twente.

Górnik Łęczna w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego zremisował 1:1 z Beşiktaş JK, mistrzem Turcji. Następnie piłkarki z Lubelszczyzny rozbiły Alaszkert Erewan z Armenii 13:0. W meczu decydującym o awansie podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza przegrały z gospodyniami turnieju - holenderskim FC Twente 0:2.

Tym samym powtórzyła się historia sprzed roku. Wtedy Górnik Łęczna debiutujący wówczas w rozgrywkach UEFA również nie przebrnął fazy eliminacyjnej i wówczas mistrz Polski pierwszy raz od siedmiu lat nie zagrał w 1/16 Ligi Mistrzyń. Teraz niestety nie zagra już drugi raz z rzędu. Nie jest to jednak niespodzianka, bo Twente było faworytem rywalizacji z Górnikiem.

Awans do 1/16 Ligi Mistrzyń uzyskali zwycięzcy wszystkich dziesięciu turniejów eliminacyjnych. Na poziomie 1/16 do gry wejdą najlepsze europejskie zespoły takie jak aktualny klubowy mistrz Europy - Olympique Lyon czy choćby Paris Saint-Germain gdzie gra Katarzyna Kiedrzynek i Paulina Dudek, VfL Wolfsburg, którego piłkarką jest Ewa Pajor, a także włoski Juventus gdzie występuje Aleksandra Sikora.

turniej eliminacyjny w Holandii

 1
 FC Twente
 3 7 12-2
 2 Beşiktaş JK
 3 5 6-3
 3 Górnik Łęczna
 3 4 14-3
 4 Alaszkert Erewan
 3 0 0-24

Beşiktaş JK - Górnik Łęczna 1:1
Hançar - Jędrzejewicz

Górnik: Palińska - Kovtun, Dyguś, Grec, Niedbała, Matysik, Hryb (72 Jędrzejewicz), Lefeld, Grabowska, Karczewska, Kamczyk

Alaszkert Erewan - Górnik Łęczna 0:13
Kamczyk x5, Karczewska x3, Jędrzejewicz, x2, Matysik, Dyguś, samobójcza

Górnik: Patruaj - Górnicka, Grec, Dyguś, Niedbała, Jędzejewicz , Matysik (59 Grabowska), Lefeld (46 Osajkowska), Osińska, Kamczyk, Karczewska (46 Kłoda)

FC Twente - Górnik Łęczna 2:0
Kalma , Jansen

Górnik: Paturaj - Dyguś, Górnicka, Grec, Kovtun, Jędrzejewicz (74 Kłoda), Matysik, Hryb, Lefeld, Kamczyk, Karczewska