Łysica Bodzentyn znika

Z drugiej ligi wycofana po trzech latach została Łysica Bodzentyn. Powodem mała ilość piłkarek chętnych do gry.


Żeńska drużyna piłkarska klubu Łysica Bodzentyn znika z mapy ligowego piłkarstwa kobiecego. Na zawsze czy tylko na sezon? Tego jeszcze nie wiadomo. W ostatnich dniach podjęta została decyzja o wycofaniu drużyny z rozgrywek II ligi kobiet i nieprzystępowaniu tym samym do żadnej ligowej rywalizacji.

Łysica Bodzentyn grała od sezonu 2014/2015. Wówczas klub z powiatu kieleckiego zadebiutował w świętokrzyskiej III lidze. Dwa lata później wygrał wojewódzką ligę i awansował do międzywojewódzkiej II ligi kobiet. Ostatni sezon zespół zakończył na całkiem dobrym 6. miejscu w dwunastozespołowej II lidze obejmującej cztery województwa.

Niestety ze względu na bardzo wąską kadrę zespołu podjęta została ostatnio decyzja o nie przystępowaniu w tym sezonie do ligowej rywalizacji. - Wszystkim zawodniczkom za te lata spędzone w klubie serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również za godne reprezentowanie klubu i gminy na arenie wojewódzkiej, jak i ogólnopolskiej - można przeczytać na klubowej stronie internetowej.