Dwa oblicza U19

Reprezentacja Polski U19 w towarzyskim dwumeczu z Czechami przegrała 0:2 i wygrała w rewanżu aż 7:0.


Na Opolszczyźnie reprezentacja Polski U19 rozegrała towarzyski dwumeczu z Czechami. Spotkania odbyły się w Grodkowie i w Brzegu. W pierwszym meczu Polki przegrały 0:2 natomiast w rewanżu rozbiły swoje przeciwniczki aż 7:0.

Dla reprezentacji U19 był to debiut pod wodzą nowej selekcjoner Niny Patalon, która ostatnio zamieniła się miejscami z trenerem Marcinem Kasprowiczem. Patalon przeszła z kadry U17 do U19, a Kasprowicz z U19 do U17. Na mecz z Czechami powołania otrzymały głównie zawodniczki, które w ostatnim sezonie grały w kadrze U17.

Dwumecz z Czechami był dla Polek pożytecznym testem. Czechy w rankingach tej kategorii wiekowej plasują się wyżej niż Polska.

Na początku października reprezentacja U19 rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Europy 2020. W pierwszej rundzie eliminacji podopieczne selekcjoner Patalon zagrają z Chorwacją, Bułgarią i Szkocją. Turniej odbędzie się w województwie łódzkim, a dokładnie to w Bełchatowie, Sieradzu i Łodzi.

I mecz
Polska - Czechy 0:2
samobójcza, Subrtova

Polska: Marta Kazimierczyk – Oliwia Silny (84 Natalia Kulig), Zofia Buszewska, Alicja Materek (74 Aleksandra Żurek), Wiktoria Zienkiewicz (82 Zuzanna Radochońska), Adriana Achcińska, Katarzyna Kałużna (46 Julia Mularczyk), Alicja Sokołowska (46 Klaudia Homa), Paulina Tomasiak(46 Agnieszka Glinka), Kinga Kozak (46 Michelle Biskup), Paulina Filipczak (81 Nikola Brzęczek)

I mecz

Polska - Czechy 7:0
Bidas x2, Brzęczek x2, Achcińska, Kozka, Bińkowska

Polska: Oliwia Szperkowska – Oliwia Silny, Wiktoria Zieniewicz, Zofia Buszewska (81 Zuzanna Radochońska), Klaudia Homa, Adriana Achcińska(k), Alicja Materek (46 Natalia Kulig), Nikola Brzęczek (65 Paulina Filipczak), Natalia Padilla Bidas, Paulina Tomasiak (46 Amelia Bińkowska), Kinga Kozak (75 Katarzyna Kałuża)