Juventus w Lidze Mistrzyń jak Medyk Konin

Drugi raz z rzędu włoski Juventus w którym od dwóch lat gra Aleksandra Sikora opadł z rozgrywek Ligi Mistrzyń na poziomie 1/16 finału. W tym roku mistrz Włoch uległ hiszpańskiej Barcelonie 0:2 i 1:2. Reprezentantka Polski w pierwszym meczu weszła na boisko w 88. minucie gry, a spotkanie rewanżowe oglądała w całości z ławki rezerwowych.

28-letnia Aleksandra Sikora już szósty raz z rzędu wystąpiła w sezonie gier UEFA Women's Champions League. Trzy razy grała w Lidze Mistrzyń z Medykiem Konin, raz z włoską Brescią oraz dwa ostatnie razy właśnie z jej obecnym Juventusem. Pięć razy jej kluby opadały z Ligi Mistrzyń na poziomie 1/16 finału. Najdalej Sikora doszła w 2017 roku, kiedy to Brescia odpadła w 1/8 europejskich rozgrywek.

W 1/16 Ligi Mistrzyń lepiej od Juventusu spisały się inne kluby w których grają reprezentantki Polski. Paris Saint-Germain, którego zawodniczkami są Paulina Dudek i Katarzyna Kiedrzynek wyeliminowało SC Braga z Portugalii wygrywając z nim łącznie 7:0 a VfL Wolfsburg w składzie z Ewą Pajor rozgromił kosowskie KFF Mitrovica aż 15:0 w dwumeczu.