Ćwierćfinaliści Ligi Mistrzyń

W ćwierćfinałach Ligi Mistrzyń zagrają żeńskie sekcje topowych klubów z piłkarstwa męskiego. Pieniądz w grze.


Wyłoniono ośmiu ćwierćfinalistów Ligi Mistrzyń w sezonie 2019/2020. Do najlepszej ósemki UEFA Women's Champions League awansowały po dwa kluby z Hiszpanii, Francji i Niemiec oraz po jednym przedstawicielu ligi angielskiej i szkockiej. Są to FC Barcelona, Atlético Madryt, Paris Saint-Germain, Olympique Lyon, VfL Wolfsburg, Bayern Monachium, Arsenal Londyn oraz Glasgow City.

Można zwrócić uwagę, że poza szkockim Glasgow City na ten etap rozgrywek zakwalifikowały się żeńskie drużyny, które ogólnie kojarzą się najmocniejszymi europejskimi klubami w męskiej piłce. Zresztą męski europejski futbol w ostatnich latach coraz bardziej łączy się z kobiecym. Na wcześniejszym etapie w żeńskiej Lidze Mistrzyń grały w tym sezonie także takie marki Manchester City, Juventus Turyn czy choćby Fiorentina. U nas w Polsce żaden z klubów męskiej Ekstraklasy nie ma aktualnie swojej żeńskiej drużyny w kobiecej Ekstralidze bądź nawet w I lidze. Europejski trend podwójnych drużyn w Champions League do nas jeszcze nie dotarł.

Dwumecze ćwierćfinałowe rozegrane zostaną na przełomie marca i kwietnia 2020 roku. Z perspektywy Polski kibicować należy francuskiemu PSG oraz niemieckiemu Wolfsburgowi. W Paryżu grają Katarzyna Kiedrzynek i Paulina Dudek natomiast w VfL Wolfsburg występuje Ewa Pajor oraz ocierająca się ostatnio o pierwszy zespół Agata Tarczyńska - dotychczas grająca w rezerwach mistrza Niemiec.

Mecz finałowy Ligi Mistrzyń odbędzie się 24 maja w Wiedniu. Aktualnym klubowym mistrzem kontynentu jest Olympique Lyon.