PZPN odwołał trenerską konferencję

Zaledwie przez parę godzin było można zgłaszać chęć udziału w konferencji szkoleniowej dla trenerów i działaczy kobiecej Ekstraligi i I ligi kobiet organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Konferencja miała odbyć się w dniach 23-24 listopada w Łodzi, a udział w niej razem z noclegiem i wyżywieniem dla dwóch osób z każdego klubu miał być bezpłatnie zagwarantowany przez organizatora, czyli PZPN.

Związek po ogłoszeniu terminu konferencji i rozpoczęciu zapisów zreflektował się co do jej terminu i szybko odwołał swoje przedsięwzięcie. Powód? Na ten sam termin były już wcześniej zaplanowane mecze V rundy Pucharu Polski. Na tym etapie pucharowych zmagań grać będą wszystkie kluby Ekstraligi kobiet i część drużyn z I ligi, a to właśnie dla tego grona szkoleniowców miała być dedykowana łódzka konferencja.

Dwudniowa konferencja ma odbyć się w nowym terminie, który nie został jeszcze podany. Zapewne nie będzie to już listopad bowiem 16 listopada gra Ekstraliga i I liga, wspomnianego już 23 listopada jest Puchar Polski i następna runda Pucharu Polski jest tydzień później - 30 listopada. Z kolei w pierwszy weekend grudnia rozgrywane będą Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U18 w futsalu - zagra w nich 14 drużyn a dodatkowo w tym samym terminie zaplanowana jest Lech Conference - jedna z najbardziej popularnych konferencji szkoleniowych w Polsce. Jak widać terminy w piłce kobiecej to ciężki temat.

Polski Związek Piłki Nożnej wychodząc z ciekawą i godną pochwały inicjatywą przez przypadek pokazał jak bardzo jest oderwany od rzeczywistości panującej w kobiecej piłce...