Po 10 piłek dla klubów

Kluby grające w lidze futsalu otrzymały od PZPN po dziesięć piłek. Może to skromne ale za to namacalne wsparcie.


Od dwóch lat najważniejszym wydarzeniom sportowym w żeńskim futsalu towarzyszy piłka meczowa firmy Masita. To właśnie futbolówkami od International Sport Brand Company rozgrywane są Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu (U14, U16 i U18), Final Four futsalowej Ekstraligi czy choćby turniej finałowy o futsalowy Puchar Polski. Teraz piłka holenderskiego producenta sprzętu sportowego wchodzi do Ekstraligi futsalu.

Przed bieżącym sezonem Polski Związek Piłki Nożnej przekazał każdemu klubowi Ekstraligi futsalu kobiet po dziesięć piłek firmy Masita oraz worki na przekazane piłki. To pierwsza taka sytuacja w trzynastoletniej historii Ekstraligi futsalu, aby każdy klub przed sezonem otrzymał od związku sprzęt sportowy. Może wydawać się, że piłki to skromne wsparcie dla klubów, ale jest to jednak wsparcie namacalne.

W Ekstralidze futsalu gra 12-zespołów, które są podzielone na dwie sześciozespołowe grupy. To AZS UW Warszawa, AZS SGGW Warszawa, AZS AWF Warszawa, AZS UG Gdańsk, AZS UAM Poznań, Włókniarz Białystok oraz AZS UJ Kraków, Rolnik Głogówek, UEK Słomniczanka Słomniki, Gol Częstochowa, Rekord Bielsko-Biała i Wierzbowianka Wierzbno.