Złoto Rekordu w MMP U18

Rekord Bielsko-Biała obronił Mistrzostwo Polski U18 w futsalu. Trzydniowy turniej rozegrano w Chocianowie.

W weekend rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet do lat 18. Szesnaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się zespół Rekord Bielsko-Biała, który w finale pokonał po serii rzutów karnych AZS UW Warszawa. Rekord tym samym obronił tytuł zdobyty rok temu.

Na podium stanęła również Pogoń Tczew, po wygranej w meczu o 3. miejsce z SWD Wodzisław Śląski. Była to dziewiąta edycja mistrzostw w tej kategorii wiekowej.

Turniej finałowy poprzedzony został siedmioma turniejami eliminacyjnymi. Łącznie o prawo bezpośredniej gry o medale rywalizowały 33 zespoły. Awans po eliminacjach uzyskało 14 drużyn, zaś LUKS Ziemia Lubińska jako gospodarz oraz Rekord Bielsko-Biała jako mistrz mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-18 były pierwszym futsalowym turniejem w tym sezonie. W terminach późniejszych odbędą się także Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych U16 (Głogówek) oraz U14 (Rybnik).

Najlepszą zawodniczką trzydniowych mistrzostw została wybrana Anna Chóras z mistrzowskiego Rekordu. Alicja Bzowska z SWD Wodzisław Śląski została okrzyknięta przez organizatorów najlepszą bramkarką. Najwięcej bramek w całym turnieju zdobyła natomiast Julita Sterbicka z AZS UW Warszawa.

9-12. TS ROW Rybnik, Sparta Daleszyce, Wanda Kraków, FSA Kraków
13-16. Ślęza Wrocław, Bielawianka Bielawa, LUKS Ziemia Lubińska, UKS 3 Staszkówka Jelna