Wiadomości

Ewa Augustyn w Ekstraklasie

Sędzia Ewa Augustyn zadebiutowała w męskiej Ekstraklasie. Była sędzią techniczną na meczu w Poznaniu.


W meczu Lech Poznań - ŁKS Łódź (2:0) rozgrywanym w ramach rozgrywek męskiej PKO Ekstraklasy swój sędziowski debiut na najwyższym piłkarskim szczeblu krajowych rozgrywek zaliczyła Ewa Augustyn. 30-latka z Trójmiasta pełniła w tym meczu rolę sędzi technicznej.

Ewa Augustyn to piąta w historii męskiej Ekstraklasy kobieta dopuszczona do sędziowania tych rozgrywek. Wcześniej tego prestiżu dostąpiły już Paulina Baranowska, Kinga Seniuk-Mikulska i Katarzyna Wierzbowska jako sędzie asystentki oraz Monika Mularczyk jako sędzia techniczna.

Od początku 2015 roku Augustyn jest sędzią międzynarodową. W tym sezonie awansowała do kategorii sędzi First Category - zaplecza najwyżej kobiecej kategorii sędziowskiej UEFA. Razem z Moniką Mularczyk stanowi najmocniejszy duet polskich sędzi-kobiet.

Samodzielnie Augustyn jako sędzia główna może prowadzić mecze męskiej III ligi. Od siedmiu sezonów jest natomiast rozjemczynią w Ekstralidze kobiet. Zanim została sędzią grała jako piłkarka w Checzy Gdynia i miała epizod w Victorii Sianów.

Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - www.lechpoznan.pl