Skład CLJ U15

Poznaliśmy podział grup pierwszej edycji Centralnej Ligi Juniorek U15. Sezon ruszy 7 marca. Zagrają 32 drużyny.


Jesienią w większości województw toczyły się rozgrywki eliminacyjne do klubowych Mistrzostw Polski w kategorii wiekowej U15. Ich celem było wyłonienie po dwóch drużyn z każdego województwa, które awansują na szczebel centralny do kontynuowania dalszych gier wiosną. W tym celu powołana została Centralna Liga Juniorek U15. Po jesiennym etapie eliminacyjnym w okręgach rozgrywki na szczeblu międzywojewódzkim rozpoczną się z początkiem marca 2020 roku.

Centralna Liga Juniorek U15 liczy 32 zespoły, które początkowo będą grać w czterech makroregionalnych grupach. Z założenia każde województwo powinno być reprezentowane w tym sezonie przez dwa kluby, ale w niektórych okręgach nie było nawet i tylu chętnych do gry. Z kolei w innych zgłosiły się tylko po dwa kluby i eliminacje nie  były konieczne.

Liga U15 jest jednorundowa. Każdy z zespołów zagra ze swoimi przeciwnikiem na własnym boisku bądź na wyjeździe. Rewanżów nie będzie. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup awansują do ćwierćfinałów. Tam mecze przeprowadzone zostaną system pucharowym. Mistrzowie grup zagrają z wicemistrzami innych grup, następnie będą półfinały i finał, który rozegrany zostanie na neutralnym boisku.

Każdy klub, który bierze udział w centralnej lidze otrzyma z PZPN dofinansowanie w kwocie w 10 000 zł pod warunkiem, że ukończy rozgrywki.

Rozgrywki U15 są przeznaczone dla zawodniczek urodzonych w latach 2005-2007. Czas rozgrywania meczów wynosi 2 x 40 minut.

Grupa A
SF Lejdis Luboń, LPFA Poznań, MUKS Kostrzyn nad Odrą, Medyk Konin, Olimpia Szczecin, LZS Junatrans Stare Oborzyska, Olimpico Malbork, Akademia Piłkarska LG Gdańsk

Grupa B
Stomil Olsztyn, KKP Bydgoszcz, Ząbkovia Ząbki, Praga Warszawa, Tęcza Bydgoszcz, Unifreeze Górzno, Włókniarz Białystok, Forty Piątnica

Grupa C
Polonia Świdnica, Ślęza Wrocław, Akademia Sportu KSB Lędziny, UKKS Istebna, Unia Opole, Rolnik Głogówek, UKS SMS Łódź, Kaja Opoczno

Grupa D
Stalowa Stalowa Wola, Resovia Rzeszów, AZS PSW Biała Podlaska, UKS Suchowiczteam Wólka Panieńska, KSP Kielce, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Football Wizards Myślenice, UKS 3 Staszkówka Jelna

terminarz CLJ U15
1. kolejka - 7 marca
2. kolejka - 14 marca
3. kolejka - 28 marca
4. kolejka - 4 kwietnia
5. kolejka - 18 kwietnia
6. kolejka - 3 maja
7. kolejka - 10 maja
1/4 finału - 16 maja
1/2 finału - 30 maja
finał - 13 czerwca


Centralna Liga Juniorek U15 jest odpowiednikiem wcześniej Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych U16, która w tym sezonie przekształciła się w całoroczną Centralną Ligę Juniorek U17.