Komplet finalistów AMP

Po rozegraniu półfinałów w Warszawie i Krakowie poznaliśmy komplet finalistów Akademickich Mistrzostw Polski.


Od piątku do niedzieli w dniach 21-23 lutego w Poznaniu odbędzie się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu. Będzie to coroczny finał największej halowej imprezy w polskim piłkarstwie kobiecym na szczeblu seniorskim. Szesnaście uczelnianych drużyn będzie walczyć o Mistrzostwo Polski. Turniej kobiet będzie rozgrywany razem z turniejem męskim.

Drużyny, aby zakwalifikować się do finału musiały przejść przez eliminacje. Turnieje półfinałowe odbyły się w Warszawie - dla uczelni z północnej części kraju oraz w Krakowie - dla uczelni z południowej części Polski. W obu turniejach wystąpiło łącznie 40 uczelni z czego 15 mogło wywalczyć awans do turnieju finałowego. Strefowe półfinały wygrał Uniwersytet Szczeciński i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Awans uzyskało 15 drużyn, a Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma zapewnione miejsce w gronie finalistów jako gospodarz. Z półfinału "A" w Warszawie awansowało siedem drużyn, a z półfinału "B" w Krakowie awans uzyskało osiem drużyn. To podział według klucza z równym uwzględnieniem całkowitej liczby uczestników obu półfinałów.

W gronie finalistów 10 z 16 drużyn to przedstawiciele szkół wyższych, które rok temu także grały w turnieju finałowy AMP w futsalu kobiet. Rok temu finał Akademickich Mistrzostw Polski odbył się w Opolu. Triumfował wówczas krakowski Uniwersytet Jagielloński po zwycięstwie nad UAM Poznań.

awans do finałów AMP wywalczyli odpowiednio

półfinał północny
1. Uniwersytet Szczeciński
2. Uniwersytet Warszawski
3. Uniwersytet Gdański
4. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
5. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
6. Politechnika Poznańska
7. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski

półfinał południowy
1. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
4. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
5. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
6. Politechnika Śląska w Gliwicach
7. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
8. Politechnika Wrocławska