Koniec Polonii Poznań

Polonia Poznań wycofana z I ligi. To smutna, choć spodziewana wiadomość. Stolica Wielkopolski tylko z III ligą.


Przez ostatnie dziesięć lat nieprzerwanie grały na szczeblu centralnym. Można powiedzieć, że na stałe zadomowiły się w I lidze. W sezonie 2018/2019 występowały nawet w piłkarskiej Ekstralidze kobiet. Teraz Polonia Poznań znika z mapy piłkarstwa kobiecego w naszym kraju.

Klub z Poznania od lat zmagał się z problemami natury organizacyjnej. Kiedy niespełna dwa lata temu wywalczył swój historyczny awans do elity nie było wiadomo czy podejmie rękawice i zagra w Ekstralidze. Później tylko wyczekiwano na komunikat o rozwiązaniu drużyny. Oficjalnie nadszedł on teraz.

W rundzie jesiennej Polonia nie wygrała żadnego meczu w północnej grupie I ligi i była zdecydowanie najsłabszym zespołem w całej stawce. Rok czy dwa lata temu Polonia miała zostać wchłonięta przez Wartę Poznań co mogło być złotym środkiem na rozwiązanie problemów kobiecej piłki w Poznaniu. Nic jednak z tego nie wyszło.

Obecnie w stolicy województwa wielkopolskiego funkcjonuje tylko jeden klub, który gra w oficjalnej kobiecej lidze. To AZS UAM Poznań występujący na poziomie wojewódzkiej III ligi kobiet.