Ćwierćfinaliści futsalu

Zakończył się sezon zasadniczy Ekstraligi futsalu. Teraz czas na ćwierćfinały pomiędzy północą i południem.


W połowie lutego zakończył się sezon zasadniczy Ekstraligi futsalu, podczas którego drużyny rywalizowały w dwóch grupach terytorialnych - grupie północnej i grupie południowej. Teraz rozpoczyna się najważniejsza część futsalowego sezonu...

Awans do fazy play-off wywalczyły po cztery zespoły z każdej grupy. W ćwierćfinałach zespoły z grupy północnej i południowej zagrają przeciwko sobie. Będą to AZS UJ Kraków, AZS UEK Słomniczanka Słomniki, Rolnik Głogówek i Rekord Bielsko-Biała z południa oraz z północy - AZS UAM Poznań, AZS UW Warszawa, AZS AWF Warszawa i AZS SGGW Warszawa. Pierwsze mecze 1/4 finału zaplanowane są na 29 lutego/1 marca, a rewanże odbędą się tydzień później - 7 marca.

Osiem zespołów zagra w ćwierćfinałach o awans do trzeciej finalnej części sezonu, czyli weekendowego turnieju Final Four (21/22 marca) gdzie odbędą się półfinały, a dzień później mecze o 3. miejsce i finał (bez rewanżów). Co z pozostałymi drużynami? Zgodnie z regulaminem Włókniarz Białystok i Gol Częstochowa. definitywnie spadł z Ekstraligi futsalu. AZS UG Gdańsk i Wierzbowianka Wierzbno mają zagrać dwumecze o utrzymanie z wiceliderami terytorialnych grup I ligi futsalu.

ćwierćfinały

I mecz
Rekord Bielsko-Biała - AZS UAM Poznań (29 luty, godz. 13:30)
AZS SGGW Warszawa - AZS UJ Kraków (29 luty, godz. 17:00)
Rolnik Głogówek - AZS UW Warszawa (1 marca, godz. 15:00)
AZS AWF Warszawa - AZS UEK Słomniczanka Słomniki (1 marca, godz. 18:00)

II mecz
AZS UAM Poznań - Rekord Bielsko-Biała (7 marca, godz. 15:00)
AZS UJ Kraków - AZS SGGW Warszawa (7 marca, godz. 19:00
AZS UW Warszawa - Rolnik Głogówek (7 marca, godz. 15:00)
AZS UEK Słomniczanka Słomniki - AZS AWF Warszawa (7 marca, godz. 17:00)