Finał Pucharu Polski w Warszawie

Tegoroczny finał odbędzie się w sobotę 27 czerwca na stadionie Polonii Warszawa. Transmisja w Polsat Sport.


W tym roku rozegrany zostanie 36. centralny finał rozgrywek o Puchar Polski kobiet w piłce nożnej. Mecz finałowy odbędzie się na Stadionie Polonii Warszawa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego przy ulicy Konwiktorskiej 6. Spotkanie zaplanowane zostało na sobotę 27 czerwca.

[ Puchar Polski ]

Finał zgodnie z tradycją ostatnich lat będzie transmitowany na żywo w telewizji. W tym roku starcie finałowe będzie można zobaczyć na kanale Polsat Sport. Początek transmisji o godzinie 20:30. Dzień i dwa dni później na tym samym kanale będzie retransmisja całego meczu.

W finale zagrają Górnik Łęczna - Czarni Sosnowiec, a więc odpowiednio mistrz i trzeci zespół kobiecej Ekstraligi ostatniego sezonu. Górnik w lutym na poziomie ćwierćfinału wyeliminował z gry Medyka Konin, ubiegłorocznego zdobywcę Pucharu Polski.

Zespół z Sosnowca trzeci raz z rzędu zagra w finale Pucharu Polski. Rok temu przegrał w finale z Medykiem, a dwa lata temu uległ właśnie Górnikowi, który w 2018 roku jak dotychczas jedyny raz wywalczył krajowy puchar. Czarne mają na swoim koncie aż 11 wygranych Pucharów ale ostatni z nich zdobyły w... 2002 roku.

W ostatnich latach finał Pucharu Polski rozgrywany był na stadionie ŁKS Łódź (2019 i 2018), natomiast wcześniej także w Radomiu (2017), Włocławku (2016), Gdyni (2015), Ostródzie (2014), Poznaniu (2013), Toruniu (2012) czy między innymi w Kutnie (2011-2005).