Sikora obrała kierunek na Norwegię

Trzy lata spędziła we Włoszech. Z Juventusem dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Włoch. Teraz Ola Sikora jedzie do Norwegii.


Reprezentantka Polski i jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarek Aleksandra Sikora zmieniła klub. Od nowego sezonu 29-letnia piłkarka będzie grała w norweskim Klepp IL. Nowy klub Sikory poprzedni sezon zakończył na 3. miejscu w lidze. Z kolei rok wcześniej był wicemistrzem Norwegii co było najlepszym wynikiem klubu osiągniętym od końcówki lat osiemdziesiątych. Liga piłkarska w Norwegii rozgrywana jest systemem wiosna-jesień.

Ostatnie trzy lata Sikora spędziła we Włoszech. Najpierw przez jeden sezon występowała w ACF Brescia gdzie grała razem z Katarzyną Daleszczyk (obecnie Czarni Sosnowiec), natomiast dwa ostatnie sezony spędziła w żeńskiej sekcji piłkarskiej Juventus FC. Pierwszy i drugi sezon we Włoszech był dla skrzydłowej bardzo udanym okresem. Z kolei w ostatnim sezonie była rezerwową w Juventusie. Mimo tego, jest najbardziej utytułowaną Polką, która kiedykolwiek grała w żeńskiej Serie A.

Z Brescią wywalczyła najpierw wicemistrzostwo Włoch, a z Juventusem dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Włoch. Ponadto na swoim koncie ma także Puchar Włoch i dwa Superpuchary Włoch. Z jednym jak i drugim klubem za każdym razem grała także w fazie pucharowej Ligi Mistrzyń. Co ciekawe, Sikora od sześciu sezonów zawsze grała w Champions League. Pięć razy opadała z niej na poziomie 1/16 finału, a najdalej doszła w 2017 roku, kiedy to Brescia odpadła w 1/8 europejskich rozgrywek. Jej nowy klub z Norwegii w Lidze Mistrzyń jeszcze nigdy nie grał.

Aleksandra Sikora jest wychowanką Promienia Mosty z powiatu goleniowskiego w województwie zachodniopomorskim. Zanim wyjechała z Polski przez równe dziesięć lat grała w konińskim Medyku, którego była czołową postacią.