Wielki finał już dzisiaj! Kto wygra?

Sprawdź zapowiedź meczu oraz dowiedz się, jak obecnie prezentuje się oferta bukmacherów na piłkę nożną.


Na pytanie z tytułu nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Piłkarki Górnika 2 lata temu zdobyły swój pierwszy Puchar Polski i w finale pokonały swoje rywalki z Sosnowca, które w przeszłości po ten tytuł sięgnęły aż 11 razy! Łęczna ponownie okaże się lepsza, czy Czarni po dwóch przegranych finałach wreszcie zgarną puchar? Sprawdź zapowiedź tego meczu oraz dowiedz się, jak obecnie prezentuje się oferta bukmacherów na piłkę nożną. Zapraszamy!

Górnik potwierdzi swoją dominację?

Już dzisiaj o godz. 20:30 odbędzie się finał Pucharu Polski Kobiet, a zmierzą się w nim Górnik Łęczna oraz Czarni Sosnowiec. Mecz ten odbędzie się w Warszawie na stadionie Polonii. Zainteresowanie spotkaniem jest większe niż kiedykolwiek wcześniej, a transmisja przeprowadzona zostanie na antenie Polsatu Sport. Finałem interesują się również legalni bukmacherzy, którzy coraz śmielej wystawiają oferty na kobiecą piłkę. Wagę finału podkreśla również nagroda, która jest do zgarnięcia. Zwyciężczynie zgarną 400 000 złotych, a finalistki wzbogacą się o 100 000 złotych. Tak wielkich pieniędzy w kobiecej piłce nożnej jeszcze nie było.

W roli faworytek stawia się piłkarki Górnika. Pamiętajmy jednak, że mówimy o finale, a w nich dosłownie wszystko jest możliwe. Łęczna sięgnęła po Puchar Polski tylko raz w swojej historii i miało to miejsce 2 lata temu. Wcześniej Górnik regularnie przegrywał mecze finałowe z Medykiem, a przed rokiem odpadł w półfinale. Niech to jednak nikogo nie zmyli.

Mówimy tutaj o drużynie, która zdobyła 3 ostatnie Mistrzostwa Polski, a w obecnym sezonie, który nie został dokończony z powodu pandemii koronawirusa, nie przegrała ani jednego spotkania! Śmiało, można powiedzieć, że Górnik w ostatnim czasie zdominował rywalizację, ale nie oznacza to, że dzisiaj piłkarki tej drużyny mogą być pewne złota. Gra z tego sezonu może robić wrażenie, ale finał to finał. Tutaj liczy się dyspozycja dnia, skuteczność oraz łut szczęścia. Jak na razie w drodze do tego miejsca nie było z tym problemów.


Górnik w pokonanym boju pozostawił Medyk Konin oraz UKS SMS Łódź, czyli dwie uznane marki. Czy w finale uda się rozgromić kolejną? W Ekstralidze piłkarki z Łęcznej zwyciężyły ze swoimi rywalki z Sosnowca, ale wygrana nie była przekonująca i wynosiła zaledwie 2:1. Statystyki Górnika w lidze robią wrażenie. W 12 meczach piłkarki z Łęcznej tylko raz straciły komplet punktów i był to remis z SMS-em. Na uwagę zasługuje skuteczność tej drużyny. Aż 57 strzelonych goli to zdecydowanie najlepszy wynik w lidze. Ten aspekt powoduje, że bukmacherzy więcej szans na zwycięstwo dają tej właśnie drużynie. Natomiast jeśli chodzi o bramki stracone, to Górnik ma ich 8, czyli tyle samo co Czarni Sosnowiec.

Do trzech razy sztuka

Drużyna z Sosnowca jest zdecydowanie najbardziej utytułowaną w całej Polsce. Aż 12 tytułów Mistrza Polski i 11 Pucharów – żaden inny zespół nie jest nawet bliski takich wyników. Pamiętać musimy jednak o tym, że lata największych sukcesów tego klubu miały miejsce dawno temu. Jestem jednak przekonany, że piłkarki Czarnych pokażą dzisiaj ogromny charakter, wolę walki i przede wszystkim dobry futbol.

Piłkarki z Sosnowca meldowały się w dwóch ostatnich finałach Pucharu Polski, ale lepsze okazywały się rywalki z Łęcznej i Konina. Stare polskie przysłowie mówi: „do trzech razy sztuka” i nie wykluczone, że dzisiaj puchar pojedzie z Czarnymi. Droga do finału tej drużyny była nieco łatwiejsza. W półfinale udało się pokonać KKP Bydgoszcz i był to tak naprawdę jedyny poważniejszy rywal. Warto zaznaczyć, że podczas całej drogi do tego miejsca piłkarki z Sosnowca straciły tylko jednego gola. Czy to właśnie defensywa będzie kluczem do zwycięstwa?W lidze Czarni Sosnowiec spisywały się bardzo dobrze. Trzecie miejsce w tabeli to świetny wynik, a na uwagę zasługuje ostatnia seria czterech zwycięstw z rzędu. O świetnej defensywie już pisałem, więc teraz przypomnę o meczu sprzed nieco ponad roku, w którym to Czarni wygrały 2:1 z Górnikiem. Czy historia się powtórzy i Puchar Polski po raz dwunasty powędruje do Sosnowca? Przekonamy się już dzisiaj wieczorem!

Życie bukmacherów po koronawirusie

Pandemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na całe nasze społeczeństwo. Praktycznie każda branża w mniejszym lub większym stopniu na tym ucierpiała. Najważniejsze teraz na szczęście jest to, że powoli wszystko wraca do normy. Sport już od nieco ponad miesiąca funkcjonuje na starych zasadach i jak widać, możliwe jest bezpieczne rozgrywanie meczów piłkarskich. Cieszą się z tego bukmacherzy, którzy mogli uzupełnić swoją ofertę.

Warto sprawdzić, co z tego powodu przygotował dla nas bukmacher forBET. Na stronie tego legalnego bukmachera mamy dostęp do wielu różnych zdarzeń ze świata sportu i nie tylko. Warto przejrzeć tę ofertę, ponieważ dzięki temu dowiesz się, jak wygląda sport po koronawirusie i jakie zakłady najlepiej wybierać. Osobiście polecam spojrzenie w stronę naszej Ekstraklasy, na którą bukmacher forBET przygotował wiele ciekawych zdarzeń. Dzisiaj jednak dla niektórych kibiców najważniejszy jest finał Pucharu Polski Kobiet, a więc wróćmy do niego jeszcze na chwilę.

Coś więcej niż mecz

Finał Pucharu Polski to nie jest kolejne spotkanie, które należy rozegrać i to wszystko. Tutaj walka toczy się o znacznie więcej! Zainteresowanie kibiców, dziennikarzy, legalnych bukmacherów i całego środowiska piłkarskiego jest dużo większe niż zwykle. Do tego dochodzą prestiż związany ze zwycięstwem w Pucharze oraz ogromne korzyści finansowe, które w piłce kobiecej jak dotąd nigdy się nie pojawiały.

Dzisiaj z całą pewnością zobaczymy świetne widowisko, w którym tak naprawdę wszystko się może zdarzyć. Faworytkami według bukmacherów i kibiców jest Górnik Łęczna, ale moim zdaniem Czarni Sosnowiec to jedyny zespół, który w obecnej sytuacji może się postawić. Nie mogę doczekać się dzisiejszego meczu i… niech wygrają lepsze!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.


ForBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016.

Adam Kaźmierczak – redaktor portalu Zagranie.com. Zajmuję się analizami meczów piłkarskich oraz dostarczam informacje ze świata bukmacherki.