Puchar Polski dla Górnika Łęczna

Górnik Łęczna z dubletem. Mistrzynie Polski w finale Pucharu Polski rozgrywanego w Warszawie pokonały Czarne Sosnowiec.

finał Pucharu Polski, 27.06.2020
Czarni Sosnowiec - Górnik Łęczna 0:1
Grabowska 71

Sędzia: Michalina Diakow (Wielkopolski ZPN)

Czarni: Szymańska - Grad, Fischerova, Horvathova, Hałatek (76 Hałatek), Kuciewicz, Zawiślak, Wiankowska, Daleszczyk, Zawistowska, Jaszek

Górnik: Palińska - Górnicka, Grec, Dyguś, Kovtun (78 Guściora), Matysik, Grabowska, Lefeld (65 Lefeld), Hmirova, Kamczyk, Karczewska

Na stadionie Polonii Warszawa rozegrany został finał Pucharu Polski. Był to również mecz kończący sezon 2019/2020 we wszystkich krajowych rozgrywkach piłkarstwa kobiecego w Polsce.

Jedynego gola w finale zdobyła po indywidualnej akcji zdobyła Dominika Grabowska w 71. minucie. Zawodniczką meczu została wybrana obrończyni Małgorzata Grec ze zwycięskiego zespołu. Otrzymała statuetkę MVP meczu.

Dzięki zwycięstwu w finale Pucharu Polski piłkarki z Łęcznej zakończyły sezon z dubletem, czyli z mistrzostwem oraz krajowym pucharem. To drugi puchar i jednocześnie drugi dublet w historii Górnika - pierwszy zdobyły dwa lata temu.

PZPN dla zdobywcy Pucharu Polski przewidział nagrodę finansową w wysokości 400 tysięcy złotych. Przegrany w finałowym starciu otrzymał 100 tysięcy złotych. To najwyższe kwoty w historii 36. finałów kobiecych zmagań w rozgrywkach pucharowym.

Puchary i medale wręczali przedstawiciele najwyższych władz związku: prezes Zbigniew Boniek, sekretarz generalny Maciej Sawicki oraz przewodniczący komisji ds. piłkarstwa Kobiecego Zbigniew Bartnik.

Spotkanie było transmitowane w Polsat Sport.