Staszkówka i Tczew z awansem do I ligi

Pogoń Tczew oraz UKS 3 Staszkówka Jelna po barażach awansowali z makroregionalnej II ligi do nowej I ligi.


W sobotę rozegrane zostały mecze barażowe o awans do nowopowstającej wskutek reformy piłkarstwa kobiecego nowej I ligi. Na boiskach w Bielsku-Białej oraz w Brodnicy bezpośrednie mecze o awans rozegrali pomiędzy sobą zwycięzcy wszystkich czterech grup II ligi.

UKS 3 Staszkówka Jelna z grupy "lubelskiej" drugiej ligi pokonała w Bielsku-Białej najlepszy zespół "śląskiej" grupy Bielawiankę Bielawa 3:2. Z kolei Pogoń Tczew z grupy "kujawsko-pomorskiej" ograła w Brodnicy zespół AZS UW Warszawa z grupy "mazowieckiej" 5:1.

Tym samym zarówno UKS 3 Staszkówka Jelna oraz Pogoń Tczew awansowały z dotychczasowej II ligi do nowej I ligi. Różnica jest spora. Dotychczas oba zespoły swoje mecze rozgrywały na poziomie makoregionalnym, czyli w obrębię czterech województw. Nowa I ligi będzie ligą w pełni centralną - obejmującą cały kraj.

Zarówno UKS 3 Staszkówka Jelna z Małopolski, jak i Pogoń Tczew z Pomorza jako kluby biorące udział w seniorskich rozgrywkach pojawiły się na mapie piłkarstwa kobiecego w 2015 roku.