Kapitan Żywca zagra z mistrzyniami

Patrycja Rżany w Mitechu Żywiec grała przez dziesięć lat. Teraz doświadczona piłkarka będzie występować w Górniku Łęczna.


W barwach mistrzowskiego GKS Górnik Łęczna w nowym sezonie zagra Patrycja Rżany. Zawodniczka przez ostatnią dekadę byłą związana z Mitechem Żywiec. Ostatnio była nawet kapitanem swojego zespołu, który przed paroma dniami wycofał się z dalszego uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraligi kobiet. Mitech w ostatnich latach walczył o utrzymanie w elicie, przejście obrończyni z Żywca do Łęcznej jest więc dla niej sporym awansem sportowym.

32-letnia Patrycja Rżany pochodzi z Podkarpacia. Grała w najbardziej znanym klubie z tego regionu - Sokole Kolbuszowa Dolna. Na szczeblu Ekstraligi kobiet zadebiutowała w 2006 roku jako zawodniczka nieistniejących już Cisów Nałęczów. Po rozwiązaniu Cisów na przełomie 2006 i 2007 roku wróciła do Sokoła.

Od lata 2007 do początku 2010 roku Rżany występowała w innym również nieistniejącym już klubie - Unii Racibórz z którą zdobywała mistrzostwa Polski. Na początku 2010 roku przeszła z Unii Racibórz do Mitechu Żywiec z którym była związana do końca ostatniego sezonu. Przez ostatnie dwa sezony była kapitanem zespołu z Żywiecczyzny. Ostatniej zimy grała w I-lidze futsalu reprezentując AZS UP Kraków. Od pięciu lat ma dyplom trenerski UEFA B.

Teraz po trzynastu latach opuszcza obszar województwa śląskiego i równocześnie po czternastu latach wraca na Lubelszczyznę. Co ciekawe, Patrycja Rżany mająca na swoim koncie ponad dwieście występów w najwyższej lidze jest najstarszą zawodniczką na której pozyskanie zdecydował się trener Piotr Mazurkiewicz odkąd prowadzi Górnika, a jego trenerem jest już prawie sześć lat.