Lilyana Kostova wraca do Polski

Była bramkostrzelna napastniczka Medyka Konin wraca do Polski. 32-letnia Kostova będzie grała w Czarnych Sosnowiec.


Pod względem sportowym w Polsce miała bardzo dobry okres swojej kariery piłkarskiej. Dlatego też nie ma co się dziwić, że Lilyana Kostova po 2,5 roku wraca do naszego kraju i ponownie będzie występować na boiskach kobiecej Ekstraligi. Od nowego sezonu Kostova ma strzelać bramki dla KKS Czarni Sosnowiec. Choć dwa ostatnie sezony nie był dla niej udane to Kostova i tak może okazać się bardzo istotnym transferem brązowego medalisty Ekstraligi.

Kostova jest już znana kibicom piłki kobiecej w Polsce. Przez cały 2016 i 2017 rok grała w Medyku Konin. Na boiskach najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego w Polsce wystąpiła w 53 meczach i strzeliła 36 goli. Była nawet wymieniana jako jedna z potencjalnych kandydatek do tytułu królowej strzelczyń Ekstraligi. Popisywała się wieloma finezyjnymi trafieniami. Na przełomie 2018 i 2019 roku odeszła do Verona Calcio, ówczesnego brązowego medalisty włoskiej Serie A.

Po odejściu z konińskiego Medyka przez pół roku grała we Veronie dla której w 10 meczach strzeliła 5 goli co było dobrym wynikiem. Następnie podpisała kontrakt z jeszcze mocniejszym włoskim klubem Fiorentiną. Po rozegraniu dwóch meczów w jej barwach uległa we wrześniu 2018 roku poważnej kontuzji. Rok temu wylądowała w znacznie słabszej lidze węgierskiej. Z Diósgyőr VTK z którego przechodzi teraz do Czarnych zajęła 3. miejsce w lidze zdobywając 4 bramki w 13 rozegranych meczach.

Lilyana Kostova to niezwykle doświadczona i utytułowana piłkarka. Jej piłkarskie CV jest bardzo bogate. Grała w swojej rodzimej Bułgarii, Kazachstanie, Rosji, na Cyprze oraz we wspominanych Włoszech i ostatnio na Węgrzech. Najwięcej tytułów nowa zawodniczka Czarnych zdobyła podczas pobytu na Cyprze. W latach 2009-2013 z Apollon Limassol wygrywała wszystko co tylko mogła i była dwukrotnie królową strzelczyń tamtejszej ligi. Kostova może także pochwalić się także mistrzostwami zdobytymi w Bułgarii, Rosji oraz tymi zdobytymi w Medykiem w Polsce.