Koniec gry AZS PWSZ Wałbrzych w elicie

Klub z Dolnego Śląska nie przystąpi do rozgrywek Ekstraligi. AZS PWSZ Wałbrzych w elicie grał przez pięć lat.


O tym mówiło się od dawna. Nie tylko od paru tygodni, lecz takie symptomy były już od blisko roku. Właśnie zakończyła się era gry AZS PWSZ Wałbrzych w kobiecej Ekstralidze. Klub z województwa dolnośląskiego nie przystąpi do rozgrywek Ekstraligi w nowym sezonie. Głównym powodem są względy kadrowe. To w pełni oficjalna decyzja.

Na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce klub grający pod szyldem Akademickiego Związku Sportowego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu grał przez ostatnie pięć lat i osiągał w niej dobre wyniki. Mimo licznych zmian kadrowych, które następowały po każdym sezonie śmiało można powiedzieć, że Wałbrzych zawsze był liczącą się siłą w Ekstralidze.

AZS PWSZ Wałbrzych w Ekstralidze
2015/2016 - 5. miejsce
2016/2017 - 3. miejsce
2017/2018 - 4. miejsce
2018/2019 - 4. miejsce
2019/2020 - 7. miejsce

Na mapie piłkarstwa kobiecego AZS PWSZ Wałbrzych pojawił się w 2013 roku kiedy to wałbrzyska PWSZ przejęła żeńską sekcję piłkarską drugoligowego wówczas Szczytu Boguszów-Gorce. Klub od początku pretendował do miejsca w czołówce Ekstraligi. Potrafił wygrywać z najlepszymi, a w 2017 roku zdobył swój jedyny - medal wywalczony za 3. miejsce w lidze. Ponadto rok w rok zespół odnosił sukcesy w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu.

Przypomnijmy, że wcześniej z Ekstraligi kobiet wycofał się także Mitech Żywiec, dziesiąty zespół w tabeli ostatniego sezonu.