Lyon na 35-lecie Medyka Konin

W sobotę 18 lipca Medyk Konin zagra u siebie mecz towarzyski z Olympique Lyon. Będą to obchody 35-lecia Medyka.


Swoje 35-lecie istnienia obchodzi w tym roku Medyk Konin. Jeden z najsłynniejszych polskich klubów kobiecych i jeden z filarów polskiego piłkarstwa kobiecego. "Urodziny" wielkopolskiego klubu miały być obchodzone w drugim kwartale tego roku jednak przez zawieszenie rozgrywek i ograniczenia związane z koronawirusem wszystko przesunęło się w czasie.

Najważniejszym wydarzeniem w ramach 35-lecia Medyka będzie mecz towarzyski z Olympique Lyon. To prawdziwy hegemon w piłkarstwie kobiecym. Od czterech lat wygrywa rozgrywki UEFA Women's Champions League, a od 2007 roku jest nieprzerwanie mistrzem Francji. Olympique to najpotężniejszy żeński klub na świecie o czym Medyk już nie raz zdołał się przekonać.

Medyk z Lyonem grał już dwukrotnie, a właściwie to czterokrotnie, bo były to dwumecze w ramach 1/16 Ligi Mistrzyń. W 2015 roku ówczesne mistrzynie Polski uległy Lyonowi 0:6 i 0:3, a w 2017 roku przegrały z nim 0:5 i 0:9.

Do Polski hegemon z Francji przyjdzie na obóz. Mecz z konińskim Medykiem będzie jego pierwszym sparingiem rozegranym w Polsce i jedynym, który odbędzie się poza Opalenicą gdzie piłkarki Lyonu będą zakwaterowane. Po meczu z Medykiem mistrzynie Francji zmierzą się jeszcze w Opalenicy z Czarnymi Sosnowiec (22 lipca) i aktualnym mistrzem Polski - Górnikiem Łęczna (24 lipca).

Spotkanie towarzyskie pomiędzy wicemistrzem Polski obchodzącym w tym roku swoje 35-lecie istnienie a najlepszym obecnie na świecie klubem kobiecym odbędzie się w sobotę 18 lipca w Koninie. Początek o godzinie 16. W związku z nadal trwającą pandemią wstęp na mecz będzie biletowany. Bilety w symbolicznej kwocie 1 zł będzie można kupić tylko w ramach elektronicznej przedsprzedaży - medykkonin@wp.pl

Transmisja na żywo z meczu będzie realizowana na kanale Polsat Sport Extra.