Olympique Lyon na obozie w Polsce

Najlepszy żeński klub na świecie wybrał Polskę na miejsce swojego obozu. Mistrz Francji przyjeżdża do Opalenicy.

Na dziesięciodniowy obóz treningowy do Polski przylatuje Olympique Lyon. Aktualnie najlepszy na świecie żeński zespół piłkarski w dniach od 16 do 26 lipca będzie trenował w Opalenicy w powiecie nowotomyskim w Wielkopolsce. Piłkarki z Francji zatrzymają się w Hotelu Remes Sport & Spa i będą korzystać z infrastruktury, która byłą wykorzystywana podczas męskiego Euro 2012.

Będzie to pierwszy obóz Lyonu w Polsce. Podczas swojego pobytu w Opalenicy mistrzynie Francji rozegrają trzy mecze towarzyskie. Zmierzą się z całą czołówką polskiego futbolu kobiecego. Dla każdego z medalistów Ekstraligi starcie z Olympique będzie nie lada gratką. Medyk Konin z Lyonem zagra jako pierwszy w sobotę 18 lipca. Ten mecz jako jedyny odbędzie się w Koninie. Transmisja w Polsat Sport Extra. 22 lipca do Opalenicy na sparing przyjadą Czarne Sosnowiec, a 24 lipca Lyon na jego obozie odwiedzi mistrz Polski - Górnik Łęczna.

Olympique Lyon to obecnie najpotężniejszy żeński klub na świecie. Od czterech lat regularnie wygrywa rozgrywki UEFA Women's Champions League. Rok temu w finale pokonał Barcelonę, a w latach wcześniejszych pokonywał VfL Wolfsburg i Paris Saint-Germain. Od 2007 roku jest nieprzerwanie mistrzem Francji. Najbardziej znaną piłkarką Lyonu jest Norweżka Ada Hegerberg, która rok temu odebrała Złotą Piłkę.

W Opalenicy mistrzynie Francji będą przygotowywać się do zaplanowanego na 2 sierpnia finału Pucharu Francji w którym zmierzą się z Guingamp. Z kolei w drugiej połowie sierpnia Lyon zagra w turnieju finałowym Ligi Mistrzyń, który odbędzie się w Hiszpanii. W związku z epidemią koronawirusa UEFA podjęła decyzję, że rozgrywki Champions League zostaną dokończone w formie turnieju. Lyon zagra w ćwierćfinale Champions League z Bayernem Monachium, a w przypadku wygranej w półfinale zmierzy się z londyńskim Arsenalem bądź Paris Saint-Germain.