Trzech mistrzów na towarzyskiej drodze Medyka

Wicemistrz Polski, Medyk Konin rozegrał już dwa sparingi przygotowujące go do nowego sezonu. Najpierw piłkarki z Wielkopolski uległy w Bydgoszczy swojemu ligowemu rywalowi Sportisowi KKP Bydgoszcz 2:3, a później w Słupsku bezbramkowo zremisowały z przebywającą tam wówczas na zgrupowaniu Akademią Piłkarską LG Gdańsk, która w nowym sezonie zadebiutuje na poziomie Ekstraligi.

Teraz Medyczki czekają jeszcze cztery mecze towarzyskie. Trzy z nich to starcia z krajowymi mistrzami. Najpierw 18 lipca w Koninie zagrają z Olympique Lyon - mistrzem Francji, 26 lipca podczas swojego obozu w Żaganiu przyjedzie do nich Slavia Praga - mistrz Czech, natomiast 2 sierpnia na tydzień przed startem Ekstraligi zagrają na Litwie z tamtejszym mistrzem kraju zespołem Gintra Universitetas. Jeszcze w międzyczasie piłkarki z Wielkopolski zagrają z Olimpią Szczecin - ten mecz również odbędzie się w Żaganiu (22 lipca).

Rozegrać w trakcie okresu przygotowawczego mecze z trzema krajowymi mistrzami - regularnymi uczestnikami Ligi Mistrzyń to bez wątpienia rzecz warta pochwały - zarówno tej sportowej, jak i organizacyjnej.