Nie udało się z innymi. Udało się z najlepszymi

Już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na stadionie w Koninie piłkarki Medyka Konin będą miały okazję skonfrontować się w meczu towarzyskim z Olympique Lyon. Spotkanie wicemistrza Polski z mistrzem Francji, a przede wszystkim aktualnym zwycięzcą Ligi Mistrzyń rozegrane zostanie w ramach obchodów 35-lecia Medyka i jednocześnie letniego obozu treningowego Lyonu w Polsce.

O możliwość rozegrania meczu towarzyskiego przeciwko tak klasowemu zespołowi i to właśnie w Koninie zabiegano już od jakiegoś czasu. Włodarze konińskiego Medyka w ostatnich latach chcieli sprowadzić do swojego miasta między innymi Ajax Amsterdam z Holandii, Atletico Madryt z Hiszpanii, Paris Saint-Germain z Francji bądź włoski Juventus FC. Plany sprowadzenia do Polski na jeden mecz jednego z wymienionych zespołów z różnych przyczyn spełzły jednak na niczym.

Teraz starania Medyka o towarzyską konfrontację w Koninie zostały mu odpłacone z nawiązką bowiem do Wielkopolski przyleci z Francji zdecydowanie najlepszy obecnie klub piłkarstwa kobiecego... na świecie.

Ostatni tak prestiżowy mecz towarzyski Medyk rozegrał latem 2016 roku, kiedy to do Konina przyjechał niemiecki VfL Wolfsburg w składzie z byłymi piłkarkami konińskiego klubu - Ewą Pajor i Agatą Tarczyńską. Rok wcześniej w ramach 30-lecia Medyka doszło z kolei do meczu towarzyskiego z reprezentacją Polski grającą wówczas bez zawodniczek Medyka.